Vyšetřuje Čunka bývalý člen StB?

JE COSI shnilého v rámci vyšetřování vicepremiéra a šéfa lidovců Jiřího Čunka, usoudila po schůzce se senátorem Jaromírem Štětinou nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká a přislíbila prověřit oprávněnost bezpečnostních prověrek státního zástupce Radima Obsta. Právě on totiž dozoruje nad celým vyšetřováním, ovšem jak uvedl Štětina již před dvěma měsíci, Obst nemusel získat bezpečnostní prověrku oprávněně.
Štětina se přitom opírá o dokumenty, v nichž jsou popisovány kontakty Obstovy rodiny s bývalou komunistickou Státní bezpečností (StB). Státní zastupitelství sice namítá, že Obsta důkladně prověřilo, nicméně podle senátora nemělo k dispozici všechny informace. Štětinasi dokonce myslí, že policie nedodala (nebo si je nadřízené orgány nevyžádaly) státnímu zastupitelství zásadní dokumenty, díky čemuž bylo uvedeno v omyl. Zároveň dodal, že Vesecká by se měla seznámit se svazky BIS Silon, Dýka, Hrob a Špunt, které mají rovněž obsahovat informace dokazující Obstovo napojení na StB.
Státní zástupce toto podezření odmítl již před dvěma měsíci s tím, že proti Štětinovizvažuje právní kroky. Nicméně, pokud by bylo pravdivé, dokládalo by fakt, že kauza Čunek má politický podtext.

***

Podle senátora Štětiny dokládají propojení komunistické Státní bezpečnosti a Radima Obsta svazky BIS Silon, Dýka, Hrob a Špunt.