Volit jsem tentokrát šla

Z REDAKČNÍ POŠTY

Ano,šla jsem volit. I když Senát ráda nemám a pokládám ho za zbytečný. Žádná pojistka demokracie,ale jen další orgán,jenž skutečnou demokracii brzdí. Namátkou mohu jmenovat ostudné projednávání, vlastně neprojednávání,Kalouskovy,Julínkovy a Topolánkovy reformy nebo volbu soudců do Ústavního soudu,kdy pravicoví senátoři podporovaní Štětinou a Mejstříkem zamítli mnohé z kandidátů,jež navrhl prezident Klaus. Tak se vlastně ústavními soudci stali druhořadí právníci vyhovující jen svým politickým zaměřením. Důsledek pociťujeme všichni při některých jejich výrocích. Mám na mysli například zamítnutí zrušení poplatků ve zdravotnictví,ač to odporuje Ústavě či průlomová rozhodnutí o některých částech Benešových dekretů.
Tentokrát k volbám u nás ve Znojmě jsem šla. Nechci,aby Senát byl jednobarevný a mohl si s námi dělat,,co chce. Vůbec se nebojím toho,že se o našem regionu bude říkat rudý,jak v televizní besedě ve středu vyjádřil kandidát ODS. Nebyli bychom sami a bohužel ani pak bychom nebyli rudí,protože radnici našeho bývalého okresního města vlastně proti vůli voličů ovládla podivná koalice připomínající kočkopsa,v jejímž čele stojí právě kandidát ODS. Je až s podivem,že tezi o»rudém Znojmě« vyslovil právě Petr Nezveda,,jenž pochází z komunistické dříve docela angažované rodiny. A tak mě napadá:Jak on se osobně vypořádal s členstvím v KSČ jeho nejbližších?Že by se jich veřejně vzdal?Pokud má takové názory,jež hlásal v České televizi,bylo by to od něho chlapské. Jenže na mě on zase tak chlapsky nepůsobí. Spíše korytářsky.
Proto všechno jsem volila Martu Bayerovou,jež se nepřekabátila a je stále svá. Proto také vyzývám všechny ty,kteří ještě váhají,aby i oni šli k volebním urnám.

O autorovi| Jana BEČVÁŘOVÁ,Znojmo