Vláda není schopná reagovat na názory voličů

Rudé peklo byl název článku pana Jiřího Knesla ze Slavkova u Brna,zveřejněný v Blesku 13..11.2008. Jmenovaný patří k lidem,kteří neunesli debakl pravice v krajských a senátních volbách,kdy spadli z nebeských výšin do bahna. Přitom 19 let musíme udiveně koukat,co se kolem nás děje za svinstvo. Topolánkova vláda smetla ze stolu všechny sociální jistoty,které vybudovali naši dědové a otcové. Postupně mizí demokracie a svoboda,roste kriminalita a vulgárnost,ztrácí se čest a morálka,rozkrádán je státní majetek a mizí do zahraničí,porušují se občanská práva a svoboda,nedodržuje se Ústava ČR.
KSČM ale není zapletena do žádných totalitních praktik. Lituji jmenovaného,že mu nevadí,že mezi členy ODS,ČSSD,KDU-ČSL a SZ je nemálo dřívějších členů KSČ a mnozí členové vlády a senátoři pocházejí ze »zločineckých« rodin.. S nimi jsou všechny strany ochotné spolupracovat,»zločinecká« minulost poslanců a senáto-rům jim nevadí.
Uvedu některá jména. Především premiér Mirek Topolánek a senátoři Štětina a Mejstřík,kteří se nestydí útočit na KSČM,byli do listopadu 1989 aktivními propagátory KSČ a SSM. S těmito bývalými členy a spolupracovníky KSČ ochotně spolupracují všechny strany a podporují jejich antikomunistické aktivity.
Lidovcům,a nejen jim,je ale nutné připomenout 40 let spolupráce s KSČ. To jim spolupráce s KSČ nevadila?Je také známé,že žádný z členů jmenovaných stran se nesnažil zabránit tak zvaným zločinům KSČ a není známo, že by proti těmto zločinům protestovali. Byl to strach o koryta anebo tichá podpora?V současné době v čele KSČM jsou lidé,kteří v kritizovaném období byli v dětském věku a někteří ještě nebyli ani na světě,tak nemohou být obviňováni z fašistických a zločineckých praktik KSČ. Panu Kneslovi ale i tak oni vadí. Neobávám,že nás čeká »Rudé peklo« a nemám ani strach,,že bychom na ně doplatili. Na polistopadovou politiku však stále doplácíme. Nespokojenost občanů byla vyjádřena ve volbách, které se změnily v referendum.

O autorovi| Bohumil ŠŤASTNÝ, Vsetín