Velký demaskotátor Štětina v zajetí svých bludů

ucho24.cz
30. července 2015, autor: kou

To, že Jaromír Štětina, dlouholetý cestovatel po Veliké zemi, který tam jezdil prý jen na občanský průkaz, se stal rozhodným nepřítelem Moskvy a jejího režimu, je vcelku známo.

To mu nestačí, a tak šíří okolo sebe permanentní bludy. Například tvrzení, že pojem „občanská válka“ je výmysl Kremlu. Je sice pochopitelné, že se mu to nelíbí, zvláště, když aktivně přispíval k upevnění a k mezinárodnímu uznání pučistické vlády v Kyjevě. Ale zamlčuje dvě věci – jazykový zákon, zakazující ruštinu jako úřední řeč, a trestnou výpravu armády a ozbrojených gangů proti ukrajinským ruskojazyčným občanům na východě země, kteří nechtěli uznat nejen pučisty, ale stejně tak si nechtěli nechat upřít svá lidská práva. Dokonce i BBC v odpovědi ukrajinskému žurnalistovi sdělila, že podle této stanice je to „občanská válka“. Ale co je BBC, když to svým basem říká Štětina.

Jakožto aktivní podporovatel neústavního převratu na Ukrajině (on sám hovoří o „revoluci“) neopomene vysvětlovat, že Rusko je Velký satan, který napadl suverénní zemi. „Poprvé suverénní stát napadl jiný suverénní stát. To je velmi nebezpečný precedent,“ tvrdí a hned se tak přiznává buď k totální neznalosti, nebo přímé lži. I kdybychom připustili ruský útok na Ukrajinu, tak musíme rovněž přiznat, že státy NATO napadly suverénní stát Srbskou republiku a pak teprve dodat, že tohle byl precedent. A že dosud ne všechny země uznaly suverenitu Kosova, které bylo brutálním násilím velmocí ukradené Srbsku.

A třetí momentální blud vypustil Štětina, když po setkání s představiteli dobrovolnických batalionů Azov a Donbas došel k názoru, že prvky nacismu a fašismu na Ukrajině jsou „pomluvou Kremlu“. Samozřejmě dobře zná znaky dobrovolnických praporů, které se jen hemží grafikou připomínající nacistickou éru a Waffen SS. To by také nemusel reportér US Today mluvit se „správným“ ukrajinským „nacistou“ z – jaká to náhoda! – z praporu Azov, který uvedl, že nacisty je taky polovina jeho kamarádů v jednotce. A to by se Kanada a Spojené státy nemusely pak veřejně vykrucovat, že nehodlají trénovat Azov kvůli podezření z nacistické příchylnosti. O tom, že základem praporu Azov je ideologie neonacismu a bělošské nadřazenosti, není pochyb, napsal i washingtonský Daily Beast. Zvláštní, jak „kremelskou pomluvu“ používají Američané.

Velký demaskotátor „kremelských pomluv“ pan Štětina připomíná slavnou skulpturu tří opic s prackami na uších, na tlamičce a na očích. Jediný rozdíl spočívá v tom, že tento europoslanec občas povolí ruku na svých ústech a vyprodukuje nehorázné pitomosti.