Štětina (TOP 09/STAN): Není malých a velkých konfliktů. Unie vystupuje proti všem, kdo trpí

parlamentnilisty.cz
15. května 2015, autor: PV

Europoslanec otevřel svou pražskou kancelář veřejnosti. Seznamoval ji s činností Evropského parlamentu a probíral aktuální témata, včetně dění na Ukrajině:

“Evropský parlament zastupuje všechny občany Evropské unie, a tak poskytuje značný prostor pro diplomacii a ochranu lidských práv. Umožňuje nám například vyvíjet tlak na nedemokratické režimy k tomu, aby zlepšily své chování,“ uvedl europoslanec a dlouholetý obránce lidských práv a válečný zpravodaj Jaromír Štětina. “Nerozlišujeme mezi ostře sledovanými a zapadlými konflikty. Vystupujeme na obranu pronásledovaných a trpících všude, kde je to třeba,“ pokračuje Štětina.

Za rok od voleb se toho Poslaneckému klubu Evropské lidové strany, jehož je europoslanec členem, hodně povedlo. Například omezení podpory pro tradiční biopaliva ve prospěch pokročilých biopaliv nebo umožnění členským státům zakázat pěstování geneticky modifikovaných organismů.

Dále se podařila prosadit rezoluce o protiteroristických opatřeních a usnesení k vraždě Borise Němcova a osvobození Nadiji Savčenko. Také rezoluce o genocidě Arménů a další týkající se tragédií ve Středozemním moři a evropské migrační a azylové politiky. “Cítím jako své poslání pomáhat Gruzii i dalším bývalým sovětským republikám v tom, aby si mohly svobodně zvolit svou budoucnost,“ zakončil Štětina.