Silvestr je dnem pracovním

POZNAMENÁVÁME

Po dlouhé době vyšel poslední den v roce 2007 na všední den. Kupodivu žádný ze senátních žonglérů se sváteč-ními dny v roce ještě nepřišel s tím,že by Silvestr mohl nahradit některý ze svátků,,který mu smrdí levicí.. Svatý sice Silvestr není,ale vyhodit si z kopýtka jistě není senátorům cizí. A kdyby přitom byl třeba zlikvidován Svátek práce,to by si jistě senátoři Štětina a Mejstřík dali hned dvakrát. Pravdou ovšem je,že asi nemají ten správný motiv,protože oni do práce stejně nepůjdou,nadřeli se za celý ten rok dost a dost.. To bylo vymýšlení a mudrování,ještě teď mají opocená čela a to je ještě čeká kus perné roboty. Budou se pokoušet zakázat KSČM,a to v roce,který bude mít na konci osmičku. Což je v této zemi dost nebezpečná číslice.
Poslední den v roce však půjdou do práce ti,bez kterých by tato země nemohla existovat. Prodavačky v supermarketech,zaměstnanci dopravních podniků,železničáři,policisté v ulicích,hasiči,sestřičky a lékaři v nemocnicích,záchranáři (u praktických lékařů si nejsem jistá),zkrátka všichni,kteří si na svůj chléb vydělávají prací,která je vidět. Až přijdou domů,také oslaví Silvestra. Spíše než poslední den roku starého. Protože všichni dobře vědí,že od toho nového si nic dobrého slibovat nemohou. Přijdou domů unaveni,právě tak jako důchodci,z nichž mnoho jistě oželí dopolední silvestrovské televizní pořady a půjdou si ještě pro jistotu stoupnout (pokud budou ovšem lékárny otevřené)do fronty na léky bez poplatku. Koneckonců televizní pořady u nás nejsou zas tak vábivé a hlavně se opakují dokola už řadu let. Ale protože jsme národ Jaroslava Haška,nezoufejme a bavme se. Příležitostí nejen k pláči,ale k smíchu nám vláda poskytuje habaděj. Naposled mi přišel hrozně k smíchu sám premiér Topolánek,když vstupoval do Schengenu. Při svém projevu totiž nepřišel na nic jiného,než že přítomným sdělil,jak je to všechno báječné a zavzpomínal,jak při minulém bourání hranic spěchal do Rakouska,aby si tam zakoupil »friťák«. Chtěla jsem mu zavolat,že »friťák« jsem měla už v roce 1980,,protože je k nám dováželi z NDR,ale pak jsem si řekla,že mu nebudu kazit radost.
Nebo takový Čunek -není to bavič k pohledání?Já být Topolánkem,tak ho do vlády povolám neprodleně,protože sám premiér přece na všechnu srandu nestačí. Má tam sice Julínka,co umí bezvadně vykládat báchorky o zdravotnictví,ale jak je bez Cikrta,tak brzy ztrácí glanc a hlavně argumenty. Do souboru jistě vhodně zapadá i vtipálek Vondra,který přesvědčuje národ,že americký radar je ve skutečnosti jenom takový většší pomeranč s obrovským množstvím vitaminů a vitaminy jsou přece zdravé. A co teprve když by nastoupil na podium ministr vnitra s velkým koštětem a sešpulenou hubičkou a začal by vykládat,jak se čistí policie. Sám velký Cimrman by mu mohl závidět..
Zkrátka,nenechte se,lidé práce,otrávit!Budou sice poplatky,kam se podíváte,ceny porostou na všech frontách,ale není všem dnům konec. A nezapomínejte,že po Silvestru se probudíte do roku,který má na konci osmičku!!

Foto popis|