Náckové v českém parlamentu

Haló noviny
31. července 2015, autor: Přemysl Votava.

Jaromír Štětina (europoslanec za TOP 09) nám opět otevřel oči. Ve svém vyjádření v českých médiích sdělil národu, že v českém parlamentu sedí náckové. A bude jich asi hodně. To vše 25 let po »vítězném listopadu«. Jak se ta hrůza provalila?
Dle médií poslanec Jaromír Štětina pozval do Evropského parlamentu velitele ukrajinského dobrovolnického praporu AZOV Andrije Bileckého, který je znám pod bojovou přezdívkou Bílý vůdce. Není tajemstvím, že i samotné Spojené státy tento prapor označily za neonacistickou strukturu. I dle západních médií příslušníci tohoto praporu zastávají »otevřené neonacistické postoje«.
Náš Štětina je na Ukrajině jako doma. Jezdí od jednoho batalionu k druhému. Užívá si tam své chvíle slávy. Očekávanou kritiku ke svému vyjádření proto smetl ze stolu se sdělením, zde cituji: »Myslím, že procentuálně máme v parlamentu více nácků než azovští ve svém středu.« Tak a je to venku! Česká republika má nácky v parlamentu.
Jistě pan poslanec EP ví, o čem mluví. Jinak jsou dvě možnosti. Za prvé, pokud je to pravda, co tvrdí v médiích, měl být adresný. Tedy ty nácky pojmenovat. Za druhé, pokud je to jen jeho úlet či blábol, tak by se měl poroučet. Tedy nedělat ostudu České republice v EP.
K tomu očekávám vyjádření představitelů jak Poslanecké sněmovny PČR, tak i Senátu PČR. Nelze toto vyjádření přejít mlčením. Poslanci i senátoři PČR by měli reagovat. Také představitelé pravicové TOP 09, jindy přes média tak pohotoví, by měli říci své stanovisko k tomuto sdělení svého poslance. Rovněž tak naše média by neměla mlčet.
Mám ale vážnou obavu,… jsou totiž prázdniny, je horké léto, tak se nabízí, že druhou možností je nedělat nic. Tedy dělat, že se nic nestalo. Jsou totiž jiné mediální události či starosti. Přes hranice se k nám valí imigranti, také to sucho sužuje naši nebohou vlast, v Baltu našli potopenou ruskou (přesněji carskou) ponorku, s dovolenou přicházejí i zkrachovalé CK a k tomu ještě uhynula samice bílého nosorožce… a tak na ty nácky v českém parlamentu se brzy zapomene. A pan Štětina se připraví v klidu na své nové válečné tažení.
Je jediná naše naděje, spása, že i v EP už znají toho českého Štětinu…

O autorovi| Přemysl VOTAVA, mpř. Českého národního sdružení