Je dobře, že máme takové senátory

POZNAMENÁVÁME

Už v únoru nám komunistobijec senátor Štětina sliboval, že s komunisty je konečně konec. Ten Filip přece mluvil o Leninovi, a to je u nás zcela nepřijatelné jméno. Není sice ještě zakázáno je vyslovovat, ale co není, může být. Pan senátor, jenž vytvořil se svazáckým funkcionářem Mejstříkem a k pokutě odsouzeným Žákem, jenž se obohacoval na úkor své asistentky, tým, který si naplánoval zákaz KSČM. Zatím jeho experti z řad ÚDV zkoumají každé vystoupení vedoucích činitelů komunistů, a dokonce si poctivě monitorují i Haló noviny a další tiskoviny, aby našli důvod jak komunisty přiškrtit. To víte, demokracie je přece to, co oni říkají, a když je to něco jiného, pak zajisté to není demokracie. Není to jasné? I proto koncem července bývalý svazácký ideolog Mejstřík dal dokonce s pomocí legislativců příslušných služeb dohromady nový zákon, který by zakazoval komunistické hnutí a používání komunistických symbolů. Víte, jak ho rozčiluje, nejen srp a kladivo umístěné dokonce na rakouském státním znaku, červená hvězda – tu nosí na svých prsou nejen slávisté, ale má ji ve znaku i pivní obr Heineken, ale i třešně? Pokud by zákon byl schválen (a v našem Senátu je dost lidí, kteří by potřebovali přece jen vyšetřit příslušným odborným lékařem – proč by tedy nemohl být schválen?), pokud by tedy byl zákon schválen, mohli bychom požadovat stažení rakouských znaků i z jejich ambasády, slávistickou hvězdu bychom přemalovali na modrou a dovoz piva Heineken bychom zcela zakázali. A třešně? Ty bychom všude, kde je mají na zahradě, tedy stromy, nechali zporážet a dovoz sem dokonce zakázat. On by se jistě nějaký ten hygienik našel, co by nám zdůvodnil karcinogennost či co v případě třešní. Prodávat by se nesměla ani kirschwodka či třešňovice.
Aby na tom nebylo dost, senátor Štětina dostal další geniální nápad. Tento miláček sovětských úřadů, jak jinak by mohl jezdit dokonce bez pasu do SSSR a bez souhlasu daleko na Sibiř, navrhl, aby vedoucí činitelé KSČM byli obviněni z trestných činů rozvracení republiky či vlastizrady, protože jsou proti umístění amerického radaru u nás. Vidíte, jak je to jednoduché! Ten, kdo je proti cizím vojskům, je vlastně vlastizrádce. Sice nevím, proč si vybral jen komunisty, pokud by mu opravdu šlo jen o radar, pak by mohl nařknout z vlastizrady řadu umělců, kteří podepsali výzvu za referendum a postavili se proti radaru, či stejně myslící podbrdské starosty, ale on tak neučinil. Byl sice příslušnou službou poučen, že slovní odsuzování radaru není ještě trestný čin, ale já myslím, že při dobré vůli by se nějaký ten státní zástupce či soud našli, kteří by byli ochotni jeho podání vzít. Už jsme zažili leckterá podivná rozhodnutí. Proč tedy by toto mělo mít výjimku. Vzpomeňte na Čunka. Ten mohl být už obžalován. Stačilo několik hodin. Pak v souladu se společenským zájmem, nikoli tedy s právem, nový prokurátor, tedy státní zástupce, vyčistil jeho příběh doběla. Proč by nemohl nastat opačný postup?
Osobně věřím, že aktivita pánů Mejstříka, Štětiny a Žáka dále poroste, že nám připraví lecjaké obohacení našeho právního řádu. Je sice otázkou, zda jejich legislativní kroky vyjdou, ale za ty peníze, které pobírají, se musí snažit. Ato je přece chvályhodné. Někdo se zviditelňuje zamítáním zákona o odpadech, jiný se propůjčuje jako agent pro radar, další rasistickými myšlenkami…, ale nechme toho. Naši jmenovaní jako svůj džob mají legislativu. Je jen škoda, že o skutečné demokracii vědí tak málo.

Foto popis|