Jaromír Štětina po Brexitu vzkazuje: Až přijde do Evropy velká válka, ještě budete vzpomínat na bruselský „cirkus“.

parlamentnilisty.cz
29. června 2016, autor: mp.

Europoslanec Jaromír Štětina (TOP 09) poskytl rozhovor serveru bulvárního deníku Blesk. Varoval v něm, že odchod Velké Británie z EU představuje velké riziko. Hrozí nám prý vypuknutí nové evropské války. Žijeme prý ve složité době, v které to občas náš premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nezvládá.

Kdyby nebylo Evropské unie, Německo a Francie by se podle spolkové kancléřky Merkelové stále o něco přely a nemuselo by to být právě v míru. Před tím varuje i Štětina. Pokud by se EU rozpadla, hrozí, že vypukne série válek o různá území v Evropě. “Pokud se Evropská unie rozpadne, do několika let začne série různých lokálních evropských konfliktů. A ty budou dražší, než je provoz tady celého toho velkého bruselského cirkusu,“ říká Štětina.

Velká Británie má největší armádu ze všech členských zemí, takže odchodem Británie ze společenství Unie oslabila. Přitom je třeba udržovat EU jednotnou. Štětina se v této souvislosti vymezuje vůči ministrovi vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD), který prý v Bruselu často tancuje “vzdorotanečky“. Příliš tomu nepomáhá ani premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

“Jen čas od času nezvládá svou pozici, neboť je to velmi těžké. Vyšlo na něj složité období… Tvrdě vystupuju proti panu prezidentovi, vůči panu premiérovi si to ale nedovolím. To by musel udělat podobné lumpárny, jako už provedl pan prezident,“ doplňuje europoslanec