Zrušení KSČM si nepřeji a tvrzení o její zločinnosti je nutné doplnit důkazy

DOŠLO DO REDAKCE

Z tisku vím, že se několik zákonodárců (včetně naší senátorky Soni Paukrtové) minulý týden objevilo s peticí ZRUŠME KOMUNISTY u předsedy Poslanecké sněmovny a že se v horní komoře našeho parlamentu vedly vážné debaty o zločinnosti KSČM. Jako exsenátor i jako občan chci nahlas a veřejně říci, že si administrativní zrušení polistopadové KSČM nejen nepřeji, ale trvám i na tom, aby slova o její zločinnosti naši zákonodárci (jmenovitě senátořiŠtětina a Mejstřík) doplnili důkazy.
Proč se tak „obnažuji“, když mi málokdo zatleská? Jednoduchá odpověď: Byl jsem za totality a jsem dosud – demokrat. Už v sedmdesátých letech jsem se totiž ocitl na zvláštním seznamu 6335 lidí, které tehdejší režim považoval za svoje úhlavní nepřátele, které si z milionů občanů speciálně vybral a které dvacet let všemožně „hýčkal“. Jako důkaz to snad postačí. Ale k věci.
Zaprvé růst preferencí a volební úspěchy KSČM svědčí o mizerné práci ODS, KDU-ČSL, US-DEU atd. a také o velkých rezervách, které má ČSSD. S komunisty nelze bojovat „po bolševicku“, tj. umlčováním a zákazy, nechcemeli vrátit dobu, kdy se člověk člověka musel bát. KSČM lze v demokracii „zrušit“ pouze v demokratických volbách a politický zápas vyhrát leda tím, že občan – volič shledá, že „ti ostatní“ jsou lepší.
Za druhé příslušný zákon o sdružování v politických stranách přesně stanoví důvody, pro které nemohou strany a hnutí nejen vznikat, ale ani vyvíjet činnost a jasně jim i zakazuje zřizovat ozbrojené složky. Když byla po roce 1989 nově vzniklá KSČM zaregistrována a vyvíjí činnost, měli by naši zákonodárci (prý elita národa) místo verbálního plácání svoje slova o její zločinnosti doložit jasnými doklady s odkazem na citovaný zákon: Kdy, kde a jak od svého vzniku tato strana páchala zločiny, případně kdo a s kým a na kom je páchal. Abychom nezabředli -nepoučeni minulostí – do pavučin kolektivní viny. Tak jednají demokraté. Pansenátor Štětina, který dospěl k závěru, že KSČM chce měnit svět pomocí násilí, by se měl navíc příslušným orgánům svěřit se svými poznatky, má-li jaké, o ozbrojených složkách citované strany, jsou-li jaké.
Zatřetí pokud pánové z ODS ve spolupráci s pány Kalouskem, Štětinou, Mejstříkem a dalšími chtějí uspět a dosáhnout administrativního zrušení KSČM, ať vezmou na vědomí, co se potom stane: Volební triumf ČSSD bude natolik impozantní, že se k vládní odpovědnosti česká pravice hned tak nedostane. Chtějí naši moudří pravicoví zákonodárci dosáhnout právě tohoto cíle?

O autorovi| František Vízek, Jablonec
Region| Severní Čechy