Zeman a Šlouf u Rusů?

Překvapující a zvláštní. Tak hodnotí řada českých politiků zjištění deníku Aktuálně.cz, že expremiér Miloš Zeman je stejně jako lobbista Miloslav Šlouf návštěvníkem budov Ruské federace v pražské Bubenči.
O ruské vily v této rezidenční čtvrti se už roky zajímají tuzemské bezpečnostní složky kvůli podezření, že je využívá ruská špionáž. „Zarazilo mě, že recepční v budovách ruské federace ví, kdo Zeman je,“ říká například senátor za zelené Jaromír Štětina.
Zeman a Šlouf návštěvy v Bubenči přiznali, a právě také reakce zdejších recepčních potvrdila, že jsou tu známými hosty. V jedné z budov krom jiného sídlí podnikatel Zdeněk Zbytek, někdejší důstojník Československé lidové armády a dnes jeden z nejvlivnějších českých podnikatelů v Rusku.
Za ním sem Miloš Zeman dochází, jezdí spolu na zahraniční kongresy pořádané ruskou lobby.
A právě na expremiérovy kontatky s kontroverzním podnikatelem většina oslovených politiků reaguje. „U Zemana mě to trošku překvapilo. A to v tom smyslu, že ho považuju za člověka, který projevil velmi velkou odvahu před rokem 1989. A tihle lidé se obvykle se Zbytkem nepotkávají,“ uvedl poslanec za občanské demokraty Jan Vidím.