„Zákon je třeba dodržovat“, říká senátor Štětina

Dnes ráno před devátou demonstrovali přímo u vchodu do Sejnátu odpůrci zákona o církevních restitucích. Demonstrovali zcela pokojně, ale bohužel v rozporu se zákonem. Reagoval jsem na to na plénu senátu a pan Škromach mi odpověděl. Připojuji stenogram tohoto skvělého rozhovoru, na němž mně těší, že pan Škromach jednoznačně vyjádřil přesvědčení, že, zákon není zas až tak důležitý. K čemu zákon, když brání politickým zájmům partaje.
Stenogram: Jaromír Štětina: Děkuji, pane předsedo. Chtěl jsem upozornit, že podle zákona o shromažďování není možné demonstrovat blíže než sto metrů od budovy parlamentu. Proto jsem chtěl požádal pana kancléře a pana předsedu, aby zjednali pořádek a zákon byl dodržen.

Místopředseda Senátu Zdeněk Škromach: Vážený pane předsedající, vážené paní senátorky a senátoři, žádnou demonstraci jsem nezaznamenal. V okolí Senátu jsou nespokojení občané s touto vládou a chápu, že panu senátorovi za TOP 09 a starosty se tito občané nelíbí, protože demonstrují svou nespokojenost s jeho vládou. Není tady ale žádná demonstrace. Myslím, že ve svobodné občanské společnosti, mají občané právo vyjádřit svůj názor. Je zajímavé, že pan senátor tady neustále vystupuje kvůli lidským zájmům ve světě, ale v České republice by nejraději povolal policajty s pendreky na lidi, kteří jsou nespokojeni s jeho vládou.

Senátor Jaromír Štětina: Děkuji, pane předsedo. Chtěl jsem upozornit, že podle zákona o shromažďování není možné demonstrovat blíže než sto metrů od budovy parlamentu. Proto jsem chtěl požádal pana kancléře a pana předsedu, aby zjednali pořádek a zákon byl dodržen