Zakázat komunisty? Nesouhlasím

NAPSALI JSTE NÁM

Páni senátoři Štětina a Mejstřík přišli s názorem zakázat komunistickou stranu a její symboly. S tím rozhodně nelze souhlasit.
Kdyby si ve Spolkové republice Německo ke svému názoru NSDAP připsala nějaké písmenko, to by čeští komunisté vyřvávali. Oni si však připsali pouhé M a tvrdí, že jsou nejdemokratičtější stranou na politické scéně.
Před dvěma a půl roky jsem byl v televizním Kotli a ptal jsem se, kdy budou potrestáni viníci politických procesů. Když jsem přijel domů, žena celá vystrašená mi vyřizovala telefonát ve smyslu „až se to obrátí, že budu viset“. Za necelý týden mi kdosi střelil do okna a zasklení stálo 130 Kč.
V loňském roce, necelé tři týdny před senátními volbami, mě zastavil jeden soudruh, pozdravil a řekl: „Řekněte mi důvod, proč nemáte rád komunisty!“ Pomyslel jsem si cosi o drzosti, ale pak jsem mu skutečné důvody řekl. Trochu zbrunátněl a s divnou grimasou odešel. Za dva dny mě normálně pozdravil.
Komunistická ideologie jim vsugerovala, že jsou lidé zvláštního ražení, určení k tomu, aby ostatními mohli manipulovat, a to mají zažrané pod kůží. Proč je posílat do ilegality?
Nerušil bych je, právě naopak. Jako za “ starého dobráka Gottwalda“, měli by komunisté, včetně těch překabátěných, povinně na viditelném místě nosit svůj odznak, ať kladívko se srpem, nebo třešničky, abychom viděli „s kým mám tu čest.“ Aby se ukázalo, jak ta naše sametová revoluce byla hedvábná a vynesla je do teplých, velmi dobře placených postů, zatímco často ti, kteří s minulým režimem nemají nic společného, těžko hledají zaměstnání. Mají totiž smůlu, chybí jim VUML.

O autorovi| (autor je ze Žatce a člen Konfederace politických vězňů)