Vladimír Hučín se snaží dokázat politické pozadí kauzy J. Čunka

Lucie KAPOUNOVÁ, redaktorka
——————–
Sněmovní komise pro kontrolu Bezpečnostní informační služby podrobně prozkoumá dokumenty tajné služby, ve kterých mají být podle bývalého důstojníka BIS Vladimíra Hučína informace potvrzující, že státní zástupce Radim Obst měl kontakty na komunistickou tajnou bezpečnost, a to podle něj dokládá politické pozadí kauzy Jiřího Čunka.

redaktor
——————–
Radim Obst, bývalý žalobce Jiřího Čunka, měl podle Vladimíra Hučína neoprávněně získat bezpečnostní prověrku, na kterou právě kvůli stykům s StB neměl nárok. Podle Hučína za to nese trestněprávní odpovědnost ředitel BIS Jiří Lang. Ten se jednání komise nezúčastnil.

Vladimír HUČÍN, bývalý důstojník BIS
——————–
Já mám za to, že tento člověk si je vědom své trestněprávní odpovědnosti za to, že zamlčoval určité indicie a informace, které jasně dokazují, že by státní zástupce Radim Obst neměl sedět na svém místě a už vůbec ne se nějakým způsobem podílet na vyšetřování Jiřího Čunka.

redaktor
——————–
Obstovu účast na vyšetřování Čunkovy údajné korupční kauzy kritizoval i senátor JaromírŠtětina. Podle něj Hučín zachránil dokumenty, které údajně dokazují vazby Obsta a jeho rodičů na StB, a ty teď komisi předložil.

Jeroným TEJC, předseda výboru pro kontrolu BIS /ČSSD/
——————–
My jsme získali určité informace a budeme dále šetřit v Bezpečnostní informační službě v konkrétních spisech, zda se tyto informace zakládají, nebo nezakládají na pravdě.

redaktor
——————–
Nejvyšší státní zastupitelství Čunkův případ minulý týden Obstovi odebralo a přidělilo ho státnímu zástupci z Jihlavy. Důvodem byla údajně procesní chyba, kterou se případ nesprávně dostal k Obstovi.