Václav Havel – největší osobnost Letní žurnalistické školy 2006

Havlíčkův Brod, 31. 7. 2006 – V neděli 20. srpna bude v Havlíčkově Brodě zahájen druhý ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. Stejně jako minulý rok je akce za účasti mnoha významných hostů určená pro české a slovenské studenty.

„ Nejvýznamnější osobností bude bezesporu bývalý prezident České republiky Václav Havel. Do Brodu přijede v pátek 25. srpna v podvečer. Chápeme to také jako ocenění naší celoroční práce,“ dodal jeden z organizátorů Milan Pilař.
Dalšími hosty budou generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík, Petr Brod ( BBC, Süddeutsche Zeitung ), Václav Moravec, Zdeněk Šámal a Milan Fridrich z České televize, senátor a novinář Jaromír Štětina.
V programu Letní žurnalistické školy se objeví i senátor Petr Pithart a Čestmír Císař, jeden z mála svědků vrcholných jednání mezi představiteli ČSSR a SSSR v srpnu 1968. O práci poslance Evropského parlamentu bude mluvit poslankyně Zuzana Roithová.
Studentům se v jednotlivých dnech budou věnovat také odborníci v mediální oblasti.
„Počítáme také se zapojením regionálních novinářů, kteří budou po celý týden s jednotlivými skupinami (televize, rozhlas, noviny, internet) pracovat. Jsme rádi, že jsme nově navázali spolupráci se slovenskou Televizí Reduta ze Spišské Nové Vsi, jejíž redaktor Marek Baláž povede společně s Liborem Blažkem, kameramanem Televize HBin, skupinu televize. Píšícím novinářům se vedle Hany Tonarové z Deníku Vysočina bude věnovat také novinářka Bohumila Krčová. Skupinu rozhlas má pod patronací redakce Českého rozhlasu Region a zájemci o Internet se mohou těšit mimo jiné na novináře Adama Javůrka, tvůrce portálu Mediar.cz,“ říká Milan Pilař.

Během týdenního kempu čekají na mladé novináře ve věku od 15 do 23 let nejen teoretická zaměstnání, ale také práce v terénu, zpracovávání materiálu a stáže v jednotlivých médiích na Vysočině.
„Samozřejmě výsledky novinářského dorostu mohou ohodnotit i čtenáři, diváci a posluchači partnerských médií. Každý den vyjde zpravodajství z kempu na stránkách internetového deníku HBin.cz, kde stejně jako v Deníku Vysočina budou publikovány práce mladých žurnalistů. Český rozhlas Region a Televize HBin potom odvysílá jednotlivé příspěvky účastníků školy,“ uzavírá Milan Pilař.
Reportáže z LŽŠ 2006 se objeví i v celostátních mediích ( Český rozhlas 1 Radiožurnál, Česká televize, Literární noviny, atd. )

Velkou finanční podporu získali pořadatelé Letní žurnalistické školy od města Havlíčkův Brod a řady podnikatelských subjektů z Vysočiny ( Bohemian Technologies, a. s., Měšťanský pivovar a. s., Dvořák – svahové sekačky, s. r. o., a další ).