V Praze začalo Podzimní kafemletí, akce pro mentálně postižené

PRAHA 6. září (ČTK) – Na pražském náměstí Míru začal dnes šestý ročník Podzimního kafemletí, benefiční akce pro mentálně postižené. Výtěžek z ní je určen na provoz internetového portálu http://www.dobromysl.cz/, který se zabývá životem mentálně postižených a jejich začleněním do společnosti. Po tři dny si Pražené budou moci v rámci akce dát kelímek kávy a poslechnout si hudební vystoupení. Akci pořádá sdružení Máme otevřeno.

Osvětový diář, který sdružení vydalo, dnes pokřtil pražský senátor Jaromír Štětina (zaStranu zelených). Diář obsahuje příběhy lidí z mentálním postižením, letos se věnuje problematice jejich zaměstnávání.

Čtenáři v diáři naleznou příběhy postižených, kteří marně hledají práci, i příběhy těch, kteří ji již našli. Doplňuje je malý slovníček odborné terminologie. Texty doprovází řada barevných ilustrací. Loňský diář byl věnován mýtům a předsudkům o mentálně postižených.

Koncerty na náměstí Míru začínají vždy ve 14:00 a končí po 20:00. Odpoledne tam hrají soubory z nedalekých základních a uměleckých škol. Večery jsou vyhrazeny profesionálům; dnes zahraje Dáša Voňková, zítra bubnový orchestr Tam-Tam Batucada.

Sdružení Máme otevřeno již sedm let podporuje mentálně postižené děti a dospělé. Vedle internetového portálu Dobromysl provozuje kavárnu s pracovně tréninkovým programem v ulici Ve Smečkách, kde dnes začíná výstava fotografií mladých výtvarníků.

Karel Čada mhm