Tvrzení poslankyně Rujbrové je nepravdivé, říká senátor Štětina

„Poslankyně za KSČM Zuzka Rujbrová uvedla dnes pro ČTK, že petice www.zrusmekomunisty.cz měla jen jeden právoplatný podpis. Toto tvrzeni je nepravdivé.

Na podpisových arších s řádnými údaji, které mám k dispozici, je přes dvanáct tisíc vlastnoručních podpisů, které předloží zástupci petice Poslanecké sněmovně PČR, jakmile tuto petici začne projednávat. Může ovšem podpisy předložit i dříve, pokud si to Poslanecká sněmovna bude přát,“ uvádí senátor Jaromír Štětina.

Elektronicky již petici podepsalo k dnešnímu dni přes 62 000 lidí. Podpisy na papírových podpisových arších jsou do této sumy zahrnuty. Snahy komunistů diskreditovat petici jsou pochopitelné: petice se stala největší a nejpopulárnější politickou peticí u nás a mezi signatáři jsou stovky nejvýznamnějších osobností našeho politického, společenského a kulturního života.  Seznam prvních padesáti tisíc signatářů s uvedením adres a povolání delegace petentů, kterou tvořili spisovatel Ivan Klíma, režisér Ladislav Smoljak, sochař David Černý a senátoři Soňa Paukrtová a Jaromír Štětina, předala předsedovi Poslanecké sněmovny panu Lubomíru  Zaorálkovi dne 20.  října 2005.