Trikem proti komunismu

Šest kapel a hudebních projektů dnes v pražském divadle Archa vystoupilo na koncertě, jímž zúčastnění hudebníci chtěli vyjádřit svůj protest proti vlivu komunistické strany na českou společnost.

„S komunisty se nemluví, s komunisty se bojuje,“ řekla zpola zaplněnému sálu kytaristka přezdívaná Santa Morella ze skupiny Gaia Mesiah. Po skončení jejich energického setu se na pódiu odehrála netradiční módní přehlídka. Na modely si výjimečně zahrály dvě desítky osobností ze světa politiky i umění, jež představily trička s antikomunistickými motivy.
V roli modelů se objevili například poslanci Svatopluk Karásek a Marek Benda, senátor Jaromír Štětina, módní návrhářka Liběna Rochová, televizní moderátorka Lejla Abbasová nebo šansoniérka Ester Kočičková. Moderátor Zdeněk Suchý na pódium pozval i „nejmladšího politického vězně“ Vladimíra Hučína.
Během večera dále vystoupili kapely Bengas, Blue Effect, Kollerband, The Breakers a Roman Holý s Matějem Ruppertem. Součástí programu byly i projekce filmových dokumentů.