Táňa Fischerová do Senátu

Jaromír Štětina podporuje kandidátku do Senátu, herečku Táňu Fischerovou. Řekl to na dnešní tiskové konferenci, kterou uspořádala Občanská iniciativa za zvolení Táni Fischerové senátorkou.

„Táňa Fischerová byla v minulém volebním období jednou z nejužitečnějších osobností v Poslanecké sněmovně. Nyní kandiduje do Senátu. Naše iniciativa vznikla proto, abychom jí pomohli uspět,“ říká Olga Lomová, jedna ze zakladatelek občanské iniciativy.

 

„K založení iniciativy na Táninu podporu nás vede především zkušenost s její poslaneckou činností. Jako jediný nestraník mezi poslanci vždy ze všech sil obhajovala zájmy kultury, nezávislosti médií a posílení veřejnoprávních prvků.  Nikdo v celé sněmovně se tak jako ona nestavěl za zájmy občanské společnosti, svědomitě sledovala také sociální témata a všechny problémy, které souvisely s kvalitou demokracie.  Nikdo z poslanců rovněž nehájil tak důsledně zájmy přírody. Přitom čtyři roky v drsné stranické parlamentní politice nejenže ji nijak nezměnily, ale dokonce ji ani nezbavily odhodlání v práci pokračovat, i když na senátní půdě.“

 

Táňa Fischerová kandiduje do Senátu jako nezávislá za nové politické hnutí Zelení, v pražském volebním obvodu č. 26, pokrývajícím Prahu 3, části Prahy 2 a 9.