Senátor Jaromír Štětina opět kandiduje do Senátu, tentokrát za TOP 09 s podporou Starostů, a proto je už od září v ulicích Prahy 10. Štětina, který se účastní různých besed, přednášek a seminářů, je zvyklý komunikovat s veřejností. I to byl důvod, proč se vydal do ulic, přímo mezi své voliče.“Dělám kontaktní kampaň už od prvního září a denně jsem v ulicích Prahy 10. Za sedmnáct dní jsem už hovořil s několika tisíci lidmi. Naprostá většina reaguje velmi vstřícně, menší část neutrálně. Zajímavý zážitek jsem měl se dvěma komunisty, kteří mi z protějšího chodníku vyhrožovali pěstmi,“ řekl Štětina v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Hlavním tématem Štětinovy kampaně je dizertifikace energetických zdrojů a potlačování extrémismu v České republice.

Štětina chce upozornit na zabezpečení zdrojů energií pro Česko

„Jde o životně důležité téma. A musíme na něj klást velký důraz, abychom jednou nemuseli sedět doma v kožichu kvůli nedostatku plynu, a aby jednou nenastala situace, kdy by nebylo co nalévat do nádrží našich aut,“ uvedl politik.

„Druhé téma mého volebního programu je dbát o to, aby byl v České republice potlačován politický etrémismus. Ať už je to nacismus, radikální islamismus nebo komunismus. Nejdůležitější je zásadně vystupovat proti všem extrémním projevům a přísně dbát na to, aby byla v této věci dodržována ústava a platné zákony,“ upozorňuje Štětina.

KSČM i Dělnická strana jsou v rozporu s Ústavou, říká Štětina

Štětina poukazuje na článek 5 v Ústavě, který říká, že součástí naše politického systému mohou být pouze ty strany a hnutí, které odmítají násilí jako prostředek k dosažení svých cílů.

„V Česku je několik stran, které tento článek porušují. Je to KSČM a byla to i Dělnická strana,“ říká Štětina.