Štětina: Kalousek je čestný muž

PRAHASenátor Jaromír Štětina, nestraník zvolený za zelené, je přesvědčen, že expředseda KDU-ČSL Miroslav Kalousek je čestný muž.
Štětina včera uvedl, že Kalousek nejednal s ČSSD o vládě s podporou KSČM svévolně, ale s posvěcením deseti funkcionářů své strany.
„Pochopil jsem, že to bylo kolektivní rozhodnutí. Dokonce mi říkal, že je nechce jmenovat, protože si nechce připadat jako žalobník,“ řekl včera na dotaz Práva senátor ke schůzce s Kalouskem. Toho pozval na snídani, aby se dozvěděl něco bližšího o pozadí bouřlivých událostí v KDU-ČSL.
Štětina v prohlášení na Kalouskovu adresu zdůraznil, že je „stále racionálním antikomunistou, přemýšlejícím politikem a čestným mužem“. Podle Štětiny „byly kroky Miroslava Kalouska namířeny proti snahám komunistů dostat se k moci. Bylo by velmi užitečné, kdyby zmíněná desítka členů vedení KDUČSL, kteří dali Miroslavu Kalouskovi mandát k jednání, vysvětlila, jak kolektivní rozhodnutí vznikalo“.
Podle svých slov však nechtěl od svého hosta vědět, která jména se skrývají za desítkou lidovců, o nichž se mu zmínil Kalousek.
Kalousek byl Štětinovým postojem dojat. „Nesmírně si toho vážím, vzhledem k tomu, že celá řada lidí v mé vlastní straně, pro kterou 15 let usilovně pracuji, se k něčemu podobnému neodhodlala,“ komentoval pro Právo Štětinovo prohlášení Kalousek. Netajil ani, že měl přitom slzy na krajíčku.
Štětina je spoluautor akce Zrušte komunisty i novely trestního zákona postihující propagaci komunismu.