Senátoři: Zrušme komunisty

Bohumil KLEPETKO, moderátor
——————–
Trestní oznámení kvůli výzvám k třídnímu boji a třídní nenávisti, které se objevily v tiskovině komunistického svazu mládeže Mladá Pravda, podali senátoři Martin Mejstřík a JaromírŠtětina. Domnívají se, že jejich autor spáchal trestný čin podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod.

Ivan LUKÁŠ, redaktor
——————–
Senátoři podali trestní oznámení na neznámého pachatele. Články v Mladé Pravdě, která vychází v tištěné podobně i na Internetu, nejsou podepsané.

Jaromír ŠTĚTINA, senátor /Strana zelených/
——————–
Já to považuju za velmi vážnou věc. Já si myslím, že je potřeba a je čas zastavit ten komunistický nápor.

Ivan LUKÁŠ, redaktor
——————–
Martin Mejstřík se bojí hlavně toho, že časopis může ovlivnit mladé lidi, kteří se mohou radikalizovat. Některé pasáže článků totiž k třídnímu boji přímo vybízejí.

Martin MEJSTŘÍK, senátor /Cesta změny/
——————–
Budeme bojovat za odstranění celého starého státního mechanismu tak, aby se vlády ujal sám ozbrojený proletariát.

Ivan LUKÁŠ, redaktor
——————–
Komunistický svaz mládeže, který Mladou Pravdu vydává, sídlí na stejné adrese jako KSČM. Její předseda se snahám obou senátorů jen usmívá. Trestní oznámení podle něj dopadne stejně jako řada předchozích pokusů komunisty zakázat.

Miroslav GREBENÍČEK, předseda KSČM
——————–
Jsem přesvědčen, že pan Mejstřík a pan Štětina sklidí bouři hurónského smíchu.

Ivan LUKÁŠ, redaktor
——————–
Senátoři Mejstřík a Štětina patří i mezi autory petice s názvem: „Zrušme komunisty“. Chtějí KSČM přimět, aby opustila název své strany a změnila se v moderní levicovou stranu. Podpisová akce stále pokračuje. Na listinách nebo Internetu už petici podpořilo přes třicet tisíc lidí. Senátoři Martin Mejstřík a Jaromír Štětina chtějí podat i novelu trestního zákona, která by propagaci komunismu vysloveně zakázala.