Senátoři čelí kvůli zákazu komunismu výhrůžkám fyzickou likvidací

Senátoři Jaromír Štětina a Martin Mejstřík čelí kvůli prosazování návrhu na zákaz propagace komunismu výhrůžkám fyzickou likvidací. Štětina dnes dostal anonymní dopis, jehož autor mu slibuje „stahování z kůže“ a „kulku do týla“. Na policii se kvůli tomu ale neobrátil, řekla ČTK senátorova mluvčí.

Štětina v prohlášení uvedl, že se výhrůžky zastáncům zákazu propagace komunismu a nacismu v posledních dnech množí. „Vidím přímou souvislost mezi těmito hrozbami a prudkou pomlouvačnou kampaní, kterou již řadu týdnů vede komunistický deník Haló noviny,“ uvedl senátor.
Anonymní dopis, který senátor dostal, byl poslán 14. prosince z Brna. Podle Štětiny v listu jeho autor mimo jiné uvádí: „Tvoje drzost /prasečí/ Štětino i toho prašivce Mejstříka již přesahuje všechny meze. Komunisty rušit nebudete. Budeme ale fyzicky likvidovat vás, disidentskou chamraď. Najdeme si vás, tomu věřte. Dostanete kulku do týla. Hučín bude mezi prvními. Nezapomeneme ani na toho chrochtavého na Hrádečku.“
Návrh novely trestního zákona, která má výslovně zakázat propagaci komunismu a nacismu pod trestem až osmi let vězení, Senát přijal v říjnu hlavně hlasy pravicových senátorů. Nyní se předlohou zabývá sněmovna, která normu ale vzhledem k levicové převaze asi odmítne. Novelu provází petice Zrušme komunisty, kterou podepsalo zhruba 60.000 lidí.