Raději film Stůj, nebo maminka vystřelí!

Mám rád geniální věty. Kdysi jsem si je nalepoval i do sešitu. Ale ta doba už dávno vzala zasvé. Ne proto, že bych neměl sešit nebo lepidlo, ale proto, že přece jen lenost mě zmohla natolik, že raději po večerech, kdy bych měl na tuto činnost čas, se raději dívám na fotbal nebo detektivku, byť třeba se Sylvestrem Stallonem (Stůj, nebo maminka vystřelí!). Přesto jsem si pár takových skvostů zaznamenal. Proto se s nimi mohu podělit i s vámi, čtenáři Haló novin. Uvádím je dále bez komentáře:
»Masivní protizápadní propaganda ‘strany a vlády’a heslo ‘Se Sovětským svazem na věčné časy’zahánějí starší a střední generaci konce padesátých a počátkem šedesátých let k chalupaření.« (Jana Babická, radní Prahy 2, 5, Noviny Prahy 2).
»Ano, přátelé, americký radar opravdu škodí. Komunistům.« (Tomáš Klvaňa, zmocněnec vlády pro protiraketovou obranu, Lidové noviny, 15.11.2007).
»Parkanová mohla sáhnout do repertoáru jihočeských dechovek a převzít úderný apel: ‘Já ti radar našroubuju, já ti ho tam dám!’ Od paní ministryně příště čekám CD s protestsongy o šmelinách v naší armádě na nápěv: ‘Gripen za cibuli, gripen za křen, něco zaplatíme, něco zapřem…« Jan Rejžek, Lidové noviny, 7.6.2007).
»To zadarmo je komunistická lež. Za peníze byly koly i zdraví vždycky, debata má být o tom, jak kdo a kolik za ně zaplatí…« (Karel Steigerwald, MF Dnes, 9.11.2007).
»Masaryk byl průměrný nacionalista. Říká se, že vydupal ze země Československo. To je Rádio Jerevan. Předně ho nevydupal. A kdyby ho vydupal, byla by to chyba…« (Martin Komárek, MF Dnes, 17.9.2007).
»Představa sjednocení slovanských národů je komická. Trpí jí snad jen ti, kdo neustále touží, aby kosmatí nevzhlední koníci ruských kozáků vychlemtali Vltavu…« (Vladimír Kučera, MF Dnes, 15.6.2007).
»Již z piety ke všem ženám, které se staly oběťmi komunismu, nemůžeme připustit, aby Česká republika MDŽ oficiálně slavila jako významný den…« Martin Mejstřík, Právo, 14.4.2007).
»Dovoluji si podotknout, že pro ty, kteří mají dobrý důvod mít Velký pátek jako svátek, by Velký pátek měl být přísným půstem. Naopak vyšší inkaso spotřební daně bych spíše očekával toho 8. března ři Mezinárodním dni žen…« (Miroslav Kalousek, ministr financí, Právo, 7.2.2007).
»Hlasováním proti vydání se snažím ochránit nikoli občana Čunka, ale institut senátora. Čunek, ohrožený byzantským zvykem veřejného zneuctění, který se tak rozbujel v době sociálnědemokratických vlád, opírajících se o protiústavní nesystémovou komunistickou stranu…« (Jaromír Štětina, Právo, 8.2.2007).
Při čtení výše uvedených řádků jsem si uvědomil, jak zajímavý je náš český svět. Ato přitom do výše uvedených myšlenek nezařazuji výroky Mirka Topolánka či Jiřího Čunka, i když v posledním citátu jeho jméno zaznělo. To jsou pomazaní muži, VIP, jak se dnes říká. Když něco řeknou, tak to vždycky sedí. Mám na mysli »noc dlouhých nožů« či »Es komm der Tag« pana Topolánka, či tři miliony přinesené do banky ze štruzoku pana Čunka. Musím ovšem potvrdit, že oba vlastně měli pravdu. Pan Topolánek své předsevzetí za pomoci svého týmu krok za krokem uskutečňuje amy dole v ulicích se máme tedy na co těšit a pan Čunek, osvobozený prokurátorem Salichovem, se sice musí bát vyšetřování jiné kauzy, ale jistě se najde i jiný prokurátor (tedy, abych neužíval totalitních názvů – státní zástupce), který si po čase z jihlavského Salichova vezme vzor. Proč ne? Jsou přece oba VIP. A tak mně přátelé omluvte, že místo vzdělávacích pořadů České televize, jež mají ukázat, jakou hrůzou jsme procházeli před Listopadem, se raději dívám na fotbal či na film Stůj, nebo maminka vystřelí!

Foto popis|