Průběh koncertu extremistických kapel v Dražicích u Tábora

Iveta TOUŠLOVÁ, moderátorka
——————–
Koncert extremistických kapel v Dražicích na Táborsku doprovázely jen malé výtržnosti. Podle policie nebyl důvod ho ukončit, ani zakročit proti jeho účastníkům. Sdružení Tolerance a občanská společnost nebo senátor Jaromír Štětina ale tvrdí, že policisté zasáhnout měli.

Kristina VRKOČOVÁ, redaktorka
——————–
Při příjezdu účastníků policie namátkově zkontrolovala přes dvě stě osob. Nikoho neměla důvod okamžitě zadržet. Sdružení Tolerance a občanská společnost ale měla například v případě zpěváka jedné z kapel opačný názor.

Klára KALIBOVÁ, Tolerance a občanská společnost
——————–
Tento člověk je majitelem distribuce, která ze Spojených států distribuuje cédéčka, která jsou plná antisemitských a rasistických textů.

Ondřej CAKL, Tolerance a občanská společnost
——————–
Osoby, který to organizujou, jsou známé jako neonacisti a kapely, který zde vystupujou, jsou jako jakoby nová vlna v rámci neonacistickýho hnutí.

Kristina VRKOČOVÁ, redaktorka
——————–
Policie trvá na tom, že zákonný důvod k ukončení koncertu nebo stíhání jeho účastníků neměla. I členové sdružení Tolerance a občanská společnost přiznávají, že rasistické texty písní už tyto kapely změnily, aby nebyly v rozporu s evropským právem a tomu přizpůsobuje většina jejich posluchačů i svoje chování.

Jan KULHAN, velitel opatření PČR
——————–
My jsme si monitorovali situaci i uvnitř.

Jaromír ŠTĚTINA, senátor /nestraník/
——————–
Jeden z nich zcela výrazně a provokativně hajloval z auta. To nebylo mávání, každý, celá řada z nás to tady vidělo.

Jan KULHAN, velitel opatření PČR
——————–
Pane senátore, já to slyším poprvně, tohle to.

Kristina VRKOČOVÁ, redaktorka
——————–
Podle policie k možnému stíhání některých účastníků teprve dojde. Pokud k tomu shledá v obrazových a zvukových záznamech pádné důkazy. Kapely dohrály v jednu hodinu po půlnoci. Ve dvě hodiny v noci už odcházeli jen ti poslední účastníci koncertu.