Prohlášení k hlasování o důvěře vlády

Patnáct let po pádu diktatury sledujeme se zděšením a rozhořčením, že komunisté opět získali podíl na vládě v České republice. Ač jsme byli ujišťováni ze strany poslanců sociální demokracie a Unie Svobody, že se nehodlají zaplést s pohrobky bolševismu, dočkali jsme se pravého opaku.

 

Prohlášení představitelů petice „Zrušme komunisty“ k hlasování o důvěře vládě

 

 

Patnáct let po pádu diktatury sledujeme se zděšením a rozhořčením, že komunisté opět získali podíl na vládě v České republice. Ač jsme byli ujišťováni ze strany poslanců sociální demokracie a Unie Svobody, že se nehodlají zaplést s pohrobky bolševismu, dočkali jsme se pravého opaku. Kabinet Stanislava Grosse se dnešním hlasováním Poslanecké sněmovny PČR stal zcela závislým na libovůli Komunistické strany Čech a Moravy • nereformované, přímé nástupnické organizace zločinecké KSČ. Jedná se o nejtemnější okamžik v polistopadové historii naší země a výsměch celému národu, který prožil čtyři desetiletí v komunistické diktatuře.

 

S tímto stavem se nemůžeme, a také nehodláme, smířit. Považujeme Stanislava Grosse za hlavního, byť ne jediného viníka současné krize, neboť právě on  vejde do historie jako premiér, který otevřel komunistům dveře pro návrat k moci. Příští týden se proto připojíme k protestům žádajícím odstoupení premiéra ze své funkce. K témuž kroku vyzýváme i dosavadních třicet tisíc signatářů naší petice, stejně jako všechny ostatní jednotlivce a sdružení, kteří sdílejí náš názor, že hranice únosnosti byla právě překročena. Zároveň zesílíme snahy o potlačení vlivu KSČM všemi legálními způsoby, ať již politickými, právními či jinými.

 

 

Josef Bouška

 

Ivan Klíma

 

Jakub Jareš

 

Jan Kasl

 

Martin Mejstřík

 

Ladislav Smoljak

 

Olga Sommerová

 

Jaromír Štětina