Případ Radima Obsta

Radim ŠVÁB, moderátor
——————–
Má přerovský státní zástupce Radim Obst bezpečnostní prověrku oprávněně? To teď prověřují policisté. Senátor Jaromír Štětina před měsícem a půl upozornil na to, že žalobce, který nyní dozoruje, mimo jiné, kauzu vicepremiéra a šéfa lidovců Jiřího Čunka, měl spolupracovat s bývalou StB. Uvedl také, že Obst pracuje na politickou objednávku a podle něj se angažoval i v případu někdejšího důstojníka BIS a antikomunisty Vladimíra Hučína. Ten včera před vyšetřovateli vypovídal. Českému rozhlasu Olomouc řekl, že k Radimu Obstovi také on obdržel hodně různých poznatků, které prý dokazují, že neměl získat bezpečnostní prověrku. Podle něj by neměl být Obst státním zástupcem a neměl by dohlížet na případ Jiřího Čunka.

Vladimír HUČÍN, antikomunista
——————–
Pan Čunek byl členem občanské komise ve Vsetíně, která se podílela na odstraňování příslušníků StB. Já jsem byl předseda této komise. Já prostě nemohu pochopit, jak je možné, že tak zprofanované státní zastupitelství jako je v Přerově, které je známo tím, že osnovalo proti mně neuvěřitelné množství různých vykonstruovaných obvinění, může dozorovat takovýto citlivý případ, jako je případ místopředsedy vlády Jiřího Čunka.

Radim ŠVÁB, moderátor
——————–
Přerovský státní zástupce Radim Obst nařčení odmítá a považuje je za absurdní.

Radim OBST, přerovský státní zástupce
——————–
To, že je prověřováno, zda má bezpečnostní prověrka byla získána zákonným způsobem, vítám, neboť dle mého názoru by výsledky šetření mohly potvrdit, že pan Hučín je šiřitelem nesmyslů a fantasmagorií a svými lživými informacemi o mé spolupráci a napojení na StB se pouze snaží protiprávně ingerovat do principu nestrannosti a nezávislosti orgánů činných v trestním řízení v konkrétní trestní věci. Podotýkám, že žádné dokumenty o mých osobních kontaktech s StB a o mém osobním spojení s předlistopadovými exponenty režimu nemohou existovat, neboť žádné takové kontakty se nikdy neuskutečnily.