POLEMIKA: Pane Štětino, raději už mlčte!

V článku ČSSD ovlivňuje trestní řízení se pan senátor Štětina opět „obul“ do ČSSD, tentokráte s tím, že to je ona a nikoliv Nejvyšší státní zastupitelství, kdo ovlivňuje vyšetřování trestní věci obviněného prvého místopředsedy vlády J. Čunka. Činí tak ostatně ovšem jako vždy bez jediného skutečného důkazu jen s tajemnými odkazy na „dostatek informací“ které má k dispozici BIS a prý jen stačí aby tyto informace „dala v plen“. A pak se všichni budeme divit. Že parlamentní komise pro kontrolu činnosti BIS nic takového nepotvrdila a že jde jen o bájené výmysly panu senátorovi samozřejmě vůbec nevadí jako nikdy v historii skutečný stav věci nezvedl mlhu fanatismu z očí těch, kteří právě skrze tuto mlhu pohlížejí na svět.Tentokráte se mi zdá že ona příslovečná číše trpělivosti k šíření nenávistných bludů panem senátorem již opravdu přetekla. Pozornost, kterou k celé trestní věci J. Čunka připoutala Nejvyšší státní zástupkyně svým, velmi mírně řečeno neobvyklým, rozhodnutím, totiž vynesla na světlo jinou skutečnost: byl to ze vší pravděpodobností právě senátor Štětina, který se pokoušel do vyšetřování této trestní věci zasahovat a ovlivňovat činnost vyšetřujících orgánů!

Státní zástupkyně z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 5, která dohlíží na objasňování podezření z trestného činu pomluvy kterou proti senátorovi Štětinovi podala rodina státního zástupce Obsta, kterého senátor Štětina vytrvale a – samozřejmě opět – bez jakýchkoliv důkazů obviňuje ze styků s bývalou StB, údajně učinila do spisu záznam o tom, že na ni pan senátor v telefonickém hovoru činil nátlak s tím, že její rozhodnutí ovlivní „kauzu Čunek“ a ať si to dobře rozmyslí! Na včerejší schůzi ustavně – právního výboru Poslanecké sněmovny přislíbila Nejvyšší státní zástupkyně že si příslušný spis vyžádá a s věcí se seznámí.

Tedy žádné výmysly, žádné tajůplné informace tajných služeb, ale zjevná fakta! Pane senátore, zloděj křičící „chyťte zloděje“ je smutné postava. Právě proto raději už mlčte!

Autor je poslanec za ČSSD

Stanislav Křeček