Pithart, Stříteský a Brýdl v první desítce senátorů

Chrudim – Tři senátoři z kraje se podle průzkumu agentury STEM propracovali mezi deset lidmi nejlépe hodnocených senátorů. Druhý za vítězem Pavlem Eybertem z ODS skončil místopředseda Senátu Petr Pithart (KDU-ČSL) zvolený na Chrudimsku, do první desítky se dostali i primátor Pardubic Jiří Stříteský, zvolený na Pardubicku, a bývalý starosta Svitav Jiří Brýdl (KDU-ČSL).
Nejlepším senátorem je podle lidí táborský Pavel Eybert (ODS), kterého v jeho volebním obvodě hodnotí pozitivně 82 procent lidí. Pitharta kladně hodnotilo 74 procent dotazovaných.
Kromě Pitharta a Stříteského s Brýdlem, kteří skončili na osmém a devátém místě, bodoval z východočeských senátorů ještě bývalý starosta Jičína Jiří Liška, který skončil celkově pátý, jako třetí nejlépe hodnocený senátor ODS. V první desítce je celkem pět senátorů ODS, vedle Eyberta, Lišky a Stříteského to jsou Bedřich Moldan (Kutná Hora) a Tomáš Julínek (Brno – venkov), kteří mají 50 nebo více procent kladných ohlasů. První desítku doplňují Václav Jehlička (KDU-ČSL), který zastupuje voliče na Jihlavsku, a Josef Jařab (za ODA) z Opavska.
Mezi 20 nejlépe hodnocených členů horní komory se dostali například pražští senátoři Karel Schwarzenberg (ODA) a Jaromír Štětina (za Stranu zelených), benešovská Helena Rögnerová a frýdeckomístecký Igor Petrov z klubu SNK a nový předseda US-DEU Jan Hadrava ze Sokolovska. ČSSD má ve dvacítce nejlepších pouze jednoho zástupce – Ivo Bárka, který byl za tuto stranu zvolen jako bezpartijní ve volebním obvodě Vyškov.