Petice za zachování parku Strašnice

Senátor Jaromír Štětina se podepsal pod petici za zachování nezastavěné zelené plochy parku Strašnice.

 

„Nepovažuji za rozumné, aby na místě parku vznikly objekty využívané ke komerčním účelům. Park, který má být zlikvidován, je jediná souvislá zeleň v širokém okolí,“podotýká senátor Jaromír Śtětina.

 

 

Senátor Štětina se na pozvání zástupců  občanského sdružení Útulné Strašnice osobně seznámil s lokalitou, která má být podle projektu využita ke komerčním účelům.  Koncem března letošního roku došlo v parku u metra Strašnická na Praze 10 k rozsáhlému kácení vzrostlých keřů a stromů a k oplocení dvou velkých částí parku. Úpravy parku probíhají z rozhodnutí rady Městské části Praha 10 bez jakéhokoliv předchozího jednání s občany. Dosavadní park  mají nahradit kurty na tenis, volejbal a nohejbal, adventure minigolf a také objekt zahradní restaurace. Úřad Městské části Praha 10 zcela pomíjí stanovisko občanů této lokality, a proto vznikla Petice za zachování nezastavěné zelené plochy parku Strašnice.

 

Senátor Štětina se zúčastní zítřejšího happeningu za záchranu strašnického parku, který u příležitosti Dne Země pořádá občanské sdružení Útulné Strašnice. Happening se koná v Areálu Gutovka od 14.00 hodin odpoledne.

 

 

Pavla Hájková

tisková mluvčí senátora Jaromíra Štětiny

tel. 776742420

 

 

 

V Praze dne 27. dubna 2010