Otevřený dopis KSČM

Chtěl bych se vám veřejně omluvit za to, že když jste byli vládní stranou, tak jsem říkával, že pro každého člena KSČ mám provaz. Stydím se za to, že jsem byl cinkat klíčky.

Nevím, proč se vás tak ODS bojí. Oni si spletli písmena, místo T dali D. U mne je to Občanská totalitní strana (OTS).

Prosím novináře, dejte panu premiérovi pokoj, jinak nedostanete čokoládky. A když napíšete pravdu, udělá ty ty ty a řekne, že píšete na objednávku. I to jeho lyžování. Možná má malý plat a na vše (rodinka, milenka) mu nestačí. Za jeho vystupování na veřejnosti by se styděl i pastevec.

To není demokracie, ale chaos. Některé případy soudů, zkrachovalé banky, padlé kampeličky, korupce na úřadech, nejen v obcích, ale i ve velkých městech, zkrachovalé cestovky, exekutoři si dělají, co chtějí, a mnoho dalšího. Někdy střet zájmů nevadí. Někdy byli poctiví lidé vyměněni nebo odvoláni. Pan Jiří Čunek řekl pohádku o původu peněz, ale nedokázal, zda pobíral sociální dávky, i když měl peníze na knížce – nebo je ukládal? Pan Čunek je mesiáš, světská spravedlnost na něho nemá, ale říká se, že boží mlýny mělou pomalu, ale jistě. Možná doženou i pana Čunka. Předem, ještě před Jihlavou , bylo jasné, že bude potřeba schválit vládní reformy a mít hlasy pro prezidenta, že to tedy půjde do autu. Vše do sebe zapadá. Divím se, že ten chaos, jaký je v zemi, nikomu – prezidentovi, vládě, ministerstvu spravedlnosti, dvěma zrádcům a koalici – nevadí. Nikdo nemá zájem na tom, aby byl nastolen pořádek.

Bratři Mašínové byli navrženi na státní vyznamenání, ale oni postříleli nevinné lidi. Nebyli to členové KSČ a ani se o politiku nezajímali. Měli by dostat vyznamenání in memoriam a rodiny těchto obětí odškodné. Jejich děti vyrůstaly bez otců.

Některé případy OTS připomínají 50. léta. Můžeš být nejlepší, ale nic ti to nepomůže. Musíš být poslušný OTS, jinak nemáš šanci. Oni si tam dosadí své poslušné lidi. Pan Štětina má rudé brýle a ještě jsem nečetl žádný jeho článek, kterým by kritizoval jiné než KSČM.

Když slyším tu špínu kolem sebe z rozhlasu, televize a tisku, uvažuji, kde jsem vlastně těch 61 let žil, že jsem si toho nevšiml. Proč neřeknou, o kolik od r. 1989 stoupla spotřeba drog, trestná činnost mládeže, korupce a jiná kriminalita a zadluženost státu. Jim se to nehodí. Pan Nečas se vytahuje, kolik že nepřidal důchodcům, ale ve skutečnosti dal almužnu. Ať si ji nechá a nechá staré ceny pro důchodce. Byli jsme na tom o hodně lépe.

Když USA bude radar u nás chtít, není síla, která by jim v tom zabránila. Vezměte si lidovou stranu – morálka, rodinná pravda, ale když je porcování medvěda , pan Šustr chce urvat co nejvíce. Přece jsou potřebnější věci než jen orlovny. Třeba staří nemocní lidé, postižené děti, sociálně slabší… To nebylo poprvé, ale když jde o peníze, jde všechno stranou.

U nás, když jsi mocný a máš peníze, tak jsi nepostižitelný. Chtěl bych, aby někdo po pravdě natočil to, co se dělo od r. 1989 po dnešek, ale nevěřím, že se takový odvážlivec najde. Ani se nedivím, to by mu tak lehce neprošlo. Zase by se říkalo, že je to na politickou objednávku. V této společnosti se pravda nenosí, ani nehodí.

KSČ byli žabaři, ale museli se od OTS hodně učit. Nejsem straník, ani váš volič, přesto jsem se na vás obrátil se svým názorem. Zdáli jste se mi nejsolidnější. Ani se nedivím obyčejným lidem, že nejdou volit. není koho. Nedivte se, že píši OTS, schválně jsem to obměnil; zdá se mi, že to na ně lépe sedí. Říká se: jaký král, takoví poddaní!

Frýdek-Místek

14. prosince 2007, Jaromír ŠEBESTA