OTÁZKA PRO Miroslava GREBENÍČKA, předsedu ÚV KSČM:

Jak hodnotíte skutečnost, že vyhlašovatelé petice »Zrušme komunisty« vás zveřejnili jako signatáře své akce? Jaký je váš názor na tuto petici? A co si myslíte o návrhu senátora Štětiny zakázat srp a kladivo?

 

Vím, že jedním z odpovědných organizátorů je Ladislav Smoljak. Mohu tedy citovat Járu Cimrmana, který tvrdí: »Láďu jsem měl pro jeho komické nápady vždycky rád. Jedno jsem mu ale radil, zůstaň u pěti štamprlí, po šesté se stáváš vážným a připomínáš svědomitého rakouského policajta. A být rakouským policajtem, to se v Čechách moc nenosí.«

Senátor Štětina je trochu vážnější případ než pan Smoljak. Svým čerstvým odporem proti srpu a kladivu předvádí, že senátorská imunita nechrání před hloupostí.

Mám radost z toho, že petice opravdu zabrala. Jenom nevím, jak se mezi její signatáře dostala pohádková Červená Karkulka, Sněhurka bez trpaslíků a spolu s nimi mimozemšťané Smojlak, Bobek, Urban. I mne zapsali do tohoto seznamu a znovu si uvědomuji, že se sice snaží být vtipní, ale jsou jen trapní. Je to křeč odcházejících »celebrit«, je to facka zdravému rozumu. Zůstává jen upocený strach z blížících se voleb.