Okamura lže. Štětina nebyl na místě, kde „napadli“ europoslankyni Atkinsonovou

Forum24.cz
20. prosince 2017, autor: Jana Hovorková, Foto: Zbyněk Pecák.

Šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura považuje za úspěch svůj sobotní sraz xenofobů, kdy za ním přijeli Geert Wilders nebo Marine Le Penová. Spolu s Parlamentními listy šíří historku o tom, že měla být demonstranty napadena europoslankyně Janice Atkonsonová. Ovšem zjevně neříká tak úplně pravdu.

Jediný, kdo kromě Okamury tuto věc potvrzuje, je pouze Okamura. „Mojí kamarádku a známou britskou europoslankyni Jenice Atkinson (na snímku uprostřed) brutálně násilně napadli cestou na naši včerejší politickou konferenci před vstupem do místa konání levicoví extremisti, anarchisti a neofašisti, kteří snažili bránit demokratickému průběhu naší konference. Je to opravdu odporné napadnout bezbrannou ženu. Policii jsem musela žádat, ať mě ochrání od té fašistické špíny,“ sdělila britská europoslankyně přítomným novinářům. „Mezi těmito extremisty, kteří vulgárně a násilně bránili průběhu naší konference, byl například europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina, bohužel i můj starší bratr Hayato (KDU-ČSL), aktivista ze serveru Romea.cz a zástupkyně proimigrační neziskové organizace,“ napsal Okamura na Facebook.

Jenomže jmenovaní lidé se nacházeli úplně jinde, zejména Jaromír Štětina a Hayato Okamura, které fotil i fotograf deníku FORUM 24. Jenomže vůbec ne u Top Hotelu Praha.

“Pan Okamura mě obvinil, že jsem se podílel na napadení europoslankyně Atkinsonové u TOP Hotelu Praha. Jenomže já jsem tam vůbec nebyl, demonstroval jsem u metra Roztyly,” řekl deníku FORUM 24 Štětina.

Europoslanec uvedl, že demonstrace měla pokojný až rodinný průběh a že organizátoři po celou dobu vyzývali ke klidu, který se podařilo udržet. „Potkal jsem se ta se spoustou těch, s nimiž jsme demonstrovali v Praze před rokem 1989. A teď tam byli ti samí, jen o třicet let starší,“ popsal Štětina.

Jelikož se ale Okamura baví pouze s médii, která s ním souhlasí, je jasné, že se od něj nic nedozvíme.