Koaliční kabinet Petra Nečase (ODS) se podle senátora Jaromíra Štětiny nesmí zaleknout útoků nátlakových skupin a musí reformy dovést do konce.

Sobotní protivládní demonstraci, která se uskutečnila v Praze, označil senátor Jaromír Štětina dokonce za zostřenou fázi třídního boje.

Uvedl, že kromě odborových svazů a známých občanských sdružení podporují protivládní akce i podivné osoby z řad extrémistů.

Po vzoru Vladimira Iljiče

„Složení podporovatelů a organizátorů protivládních demonstrací je velmi podivné. Extrémistů je mezi nimi celá řada. Kromě komunistů například jde o iniciativu Ne základnám, České kluby pohraničí a podobně. Při pohledu na tyto spolky konstatuji, že se řídí učením V. I. Lenina o zostřené fázi třídního boje,“ uvedl Štětina v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

„Zásadním úkolem vlády je, aby přežila všechny útoky a dotáhla reformy do konce. Bez ohledu na sebevětší nátlak. Vláda nesmí podlehnout představě, že extrémisté mohou něčeho nátlakem dosáhnout. Nemluvím ovšem o odborech a slušných organizacích. Mám na mysli podivné osoby a spolky, které protestů zneužívají pro svoje cíle,“ dodal senátor.

Milionový protest

V sobotu v centru Prahy demonstrovalo až 40 tisíc odborářů a dalších nespokojených zástupců veřejnosti. Nelíbí se jim plánované reformy současné koaliční vlády. Protest  podle odhadů ČMKOS stál asi 4,5 milionu korun.