Novodobí Koniášové nebo Goebbelsovi pohrobci?

Článek v »Právu« z 9. 2. 2005 – »Senátoři pravice: pět let za symboly komunismu« sesenátorem Štětinou, který se modlí před plamennou výzvou »ZRUŠME KOMUNISTY«, je důvodem k zamyšlení. Co vede novopečeného senátora a jeho spolubojovníky ze Senátu, Strany zelených a některé další osobnosti k této nenávistné kampani? Nemají nic lepšího na práci než otravovat vzduch jen proto, aby se zviditelnili? Pan expředseda PEN klubu spisovatel Jiří Stránský není originální, když označil komunisty »za syny Belzebuba«. Toto pekelné označení pro lidi, kteří se nelíbili vrchnosti, už dávno používal jezuita Koniáš. Pan Stránský musí mít také vyhraněné představy o demokracii, když tvrdí, »že komunisty je třeba bít po papuli« a »zesměšňovat je«. Toto svého času tvrdil velmistr propagandy třetí říše Joseph Goebbels, který byl mistrem v překrucování faktů a opakování lží tak dlouho, až jim lidé uvěřili. V tomto duchu tvůrci podle svého modifikují nacismus a komunismus, aby je bez hlubšího studia porovnávali a plivali na komunisty špínu. Pánům senátorům a Zeleným vadí vysoké preference, a tak se chytají srpu a kladiva, se kterými asi stejně neumějí zacházet. Srp a kladivo dávno před vznikem komunistických idejí byly nástroje nejstarších odvětví lidské práce, proto jejich zakazování jako symbolů lidské práce je výplodem myšlení pokřiveného nenávistí. V Evangeliu se říká: »Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich království nebeské!«
Proč modlící se senátor Štětina nenavrhne také zrušení kříže jako symbolu mučení lidí, kteří po staletí na křížích umírali jako Ježíš Kristus, Spartakovi otroci, a další lidé v průběhu staletí. Během století se kříž změnil v symbol křesťanů, kteří pod tímto znamením ohněm a mečem šířili křesťanství, oběti po celém světě dnes nikdo nespočítá. S křížem na letadlech bombardovali nacisté města celé Evropy, německé tanky označené křížem ničily lidská obydlí. Německé ponorky a křižníky pod vlajkou s křížem ničily spojenecké loďstvo ve všech mořích. Železný kříž bylo německé vysoké vojenské vyznamenání. SS-mani měli na opascích: Gott mit uns (Bůh s námi!) Budete rušit také kříž? Bylo by to stejně hloupé jako postavení idejí komunismu, srpu a kladiva mimo zákon.
Páni senátoři, představitelé petiční komise, Strany zelených a odpůrci komunistů, zanechte těch svých rituálních tanečků na svoje zviditelnění se antikomunistickou nenávistí. Podívejte se kolem sebe, najdete všude tolik možností řešit perspektivní problémy rozvoje naší země. Využijte svých schopností a řešte je místo falešného kecání o minulosti. S takovými akcemi můžete zmizet v propadlišti dějin a neštěkne po Vás ani pes.