Neonacisty ani nenapomenuli

Dražice – Jihočeští policisté si za to, že nezasáhli při či po koncertu neonacistů v Dražicích u Tábora, vysloužili kritiku nejen od novinářů, ale i senátora Jaromíra Štětiny a aktivistů z organizace Tolerance a občanská společnost.
Zhruba hodinu po půlnoci přitom kromě očividného hajlování jednoho z účastníků došlo i k dalším sporným okamžikům.
Prvním bylo to, že z kulturního domu vycházeli většinou opilí holohlaví mladíci, kteří usedli do vozidel a měli problém se vůbec z parkoviště rozjet. Policisté jim přitom ani nedali dýchnout do detekčních trubiček. Zastavili jen vozidla, která by se nechala spočítat na prstech jedné ruky.

Policie: vše bylo OK

„Jedno vozidlo, které se otáčelo na silnici bez světel u kulturního domu, jsme zastavili ihned, další čtyři na silnici do Tábora a Písku. Ani jeden řidič nepil či nepožil jiné návykové látky,“ řekl táborský policejní mluvčí Miroslav Doubek.
Dalším sporným okamžikem bylo to, že někteří neonacisté při odchodu strkali do novinářů a do objektivů kamer. Jeden, který hovořil slovensky a představil se jako Martin, pak nevybíravým slovníkem nabízel dívkám a ženám z řad novinářů i přihlížejících, zda si s ním nechtějí sexuálně užít a nafilmovat se přitom. I v tomto případě policisté pouze přihlíželi.
Třetím sporným okamžikem akce v Dražicích je tvrzení policie, že až po ukončení koncertu dostala od novinářů informace, že jeden z účastníků hajloval a další se nevhodně chovali. Akce byla ohlášená do druhé hodiny ranní, ke sporným činům došlo o hodinu dříve. Tedy v okamžiku, kdy policie měla být stále ve střehu.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – jižní Čechy