Národní hrdina a agent chodec

POZNAMENÁVÁME

Letošní advent v krajích českých,moravských a slezských je veselý. Když si odmyslíme,že po Novém roce už tak veselí nebudeme,je v současné době pořád něco k smíchu.
Tak například máme nového národního hrdinu. Jmenuje se Procházka a kupodivu v této souvislosti neplatí charakteristika,kterou se někteří podivní zbohatlíci ohánějí, když říkají -Češi jsou závistiví a úspěch jinému neodpouštějí. Naopak,po hospodách se o něm mluví jako o frajerovi,který při loupeži nikoho nezabil,neukradl ty peníze ze státního rozpočtu,ani při hospodaření s penězi z Evropské unie,ani nevytuneloval státní podnik nebo bytové družstvo,což se o těch,kteří český národ pomlouvají,,často říci nedá. Naopak,říká se po hospodách,Procházka ukradl peníze elegantně,a to zahraniční firmě,což je podle hospodských ekonomů zcela chvályhodné,protože z jejích zisků Česká republika toho moc nemá. Kdyby se tento případ stal tak před sedmi lety,nechal by se určitě slyšet exprezident Havel o devastaci myšlení našich občanů předlistopadovým režimem. A vzhledem k tomu,že by tento případ připsal na vrub zločinnému režimu,zřejmě by hned nato Procházku amnestoval. Co tomu říká současný prezident,, není známo,i když on vlastně proti tomu nemůže nic mít,protože zhasínal v době,kdy se jiní Procházkové méně elegantně snažili ukrást,co se dalo.
Novináři se teď na základě protichůdných policejních výroků dohadují,zda už byl vydán či nebyl mezinárodní zatykač na gentlemanského lupiče. Jako by to nebylo jedno v zemi,kde mizí jeden šéf podsvětí za druhým a ještě za policejní asistence v zemích daňového ráje.
Hospodští ekonomové mají však jednu obavu. Zatímco spravedlnosti uniklí výtečníci typu Pitra,Koženého a Krejčíře byli zřejmě řádně pojištěni napojením na politickou a státní moc a není proto důvod moc je shánět po světě,Procházka,který šel zřejmě loupit na vlastní pěst,tuto výhodu nemá. Tak co,páni prezidenti, chcete pořád ještě říkat,že naše vědomí je zdevastované čtyřiceti lety totality? Dnes chodí po hospodách totiž daleko mladší ročníky!
Druhý důvod k vtipům poskytl národu senátor za Zelené,,Štětina. Ten je pozoruhodný tím,,že jedinou práci,kterou v Senátě vykonává,je neustálé lobbování za bývalého podivného pracovníka BIS Hučína,který si oblíbil metodu provokace -kladl výbušninu,aby mohl obvinit komunisty z terorismu. Teď ovšem iŠtětina ukázal,že není žádný nýmand,ale zkušený agent -chodec. Zlé jazyky tvrdí,že byl agent cizích rozvědek vždycky,protože k ničemu jinému se nehodí,ale to,co dokázal dnes,je zřejmě jeho vrcholné číslo. Běhá totiž po Senátu s kufříkem,ve kterém jsou spisy někým odcizené(?!)přímo v sídle BIS. A protože každý máme na BIS zřejmě svoji kartičku,znepokojuje tato činnost agenta -chodce dokonce i ODS. Inu,každý se nějak živí,,ale Štětinovi tahle činnost žádnou slávu mezi občany nepřináší.
V čase adventním se pak lidé docela nekřesťansky smějí nad Čunkem,který se nekřesťansky vlámává zpět do vlády,ale i nad předsedou Zelených Bursíkem,který,jak to vypadá,se umí také pěkně otáčet. Ale fandí jen Procházkovi. Ten prý uškodil jen agentuře,další škodí všem.

Foto popis|