Na internetu se objevila další antikomunistická petice

PRAHA 13. května (ČTK) – Na internetu se objevila další protikomunistická petice. Její autoři vyzývají politiky a občany, aby se postavili „sílícímu vlivu KSČM“. Protestují hlavně proti zásahu policie při prvomájovém mítinku KSČM na pražské Letné. Do dnešního dne ji na adrese www.petice.webz.cz. podpořilo přes 500 lidí, informovali ČTK iniciátoři výzvy.

Autoři petice Petr a Pavel Švec, Jiří Teplý a Karel Svatoň požadují především prošetření událostí na pražské Letné, kterých se jako aktivisté protestující proti KSČM zúčastnili.

Policisté na Letné zadrželi dva antikomunisty a studenta, který kopl do nárazníku jejich auta. Vysloužili si kritiku za tvrdost zákroku i za to, že se údajně snaží potírat pravicový extremismus, zatímco levicový přehlížejí.

Autoři protestního textu požadují mimo jiné zastavení stíhání lidí, kteří se incidentu zúčastnili, omluvu ministra vnitra Františka Bublana a potrestání velitele policejního zásahu. Trvají také na tom, že jejich protest byl klidný a policie neměla důvod proti nim zakročit.

Petice dále apeluje na politiky, aby zasáhli proti „rozmáhajícímu se vlivu komunistů“. Autoři také vyzývají KSČM, aby se „jasně a otevřeně zřekla totalitní KSČ“ a aby „spolupracovala s demokratickými institucemi na stíhání komunistických zločinců“. V opačném případě aktivisté požadují, aby byla tato strana „postavena mimo zákon jako zločinná organizace“.

Proti KSČM je namířena i petice „Zrušme komunisty“, která vznikla nedávno na popud několika senátorů v čele s Jaromírem Štětinou (za Stranu zelených) a Martinem Mejstříkem (za Cestu změny). Její elektronickou podobu na stránkách www.zrusmekomunisty.cz podepsalo do dnešního dne bezmála 40.000 lidí.