KSM podá trestní oznámení na Štětinu

PRAHA – Předseda Komunistického svazu mládeže Zdeněk Štefek předá v dnešních dopoledních hodinách na policii trestní oznámení na senátora Jaromíra Štětinu (za Stranuzelených). Reaguje tím na kampaň nazvanou »Zrušme komunisty«, kterou pořádá Štětinaspolečně se senátorem Martinem Mejstříkem (Cesta změny).
Štefek společně s dalšími zástupci Komunistického svazu mládeže (KSM) předá trestní oznámení na místní oddělení policie v 11 hodin ve Vlašské ulici na Praze 1. Oznámení směřuje na člena redakční rady výzvy »zrušme komunisty« Štětinu, kterého KSM podezírá z trestných činů hanobení národa, rasy a přesvědčení z podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod.
Kampaň »zrušme komunisty« je veřejně přístupná na internetu a její protagonisté pořádají i veřejné petiční akce v ulicích Prahy. Veřejně přitom hlásají hesla, jako například – »Komunisté jsou v naší zemi stejným ohrožením demokracie, jako byli kdysi nacisté« a »Je nutné její vyloučení (komunistické strany) z demokratické soutěže politických stran.« Podle Štefka může srovnávání s nacisty vyvolat nenávist ke všem příznivcům komunistických myšlenek. Petice navíc veřejně vyzývá k omezení práva členů KSČM se svobodně sdružovat, což je v rozporu s Listinou základních práv a svobod.
Minulý týden Štětina s Mejstříkem podali trestní oznámení na redaktora časopisu KSM Mladá pravda za šíření třídní zášti, a veřejně obvinili KSM i KSČM že ve své podstatě stále usiluje o převrat s použitím hrubé síly. KSM se tak po týdnu rozhodl, že senátorům vrátí úder stejnou mincí.