KSČM: Umělci, angažujte se proti Izraeli, ne proti nám!

20. července 2006  13:02,  aktualizováno 13:53
KSČM vyzvala české umělce, aby se politicky angažovali v otázkách izraelsko-libanonského konfliktu. „Vyzývám umělce České republiky, aby právě v tomto případě byli politicky aktivní tak, jak byli aktivní v minulém roce – tehdy proti jediné politické straně,“ prohlásila mluvčí KSČM Monika Hoření.

 „Právě teď je vašeho hlasu, umělci, třeba,“ dodala Monika Hoření na tiskové konferenci Komunistické strany Čech a Moravy.

„Máme všichni v živé paměti aktivity českých umělců, zaměřené proti regulérní české politické straně, proti KSČM – S komunisty se nemluví, koncert Už se nechcem nikdy vracet. V petičním výboru Zrušme komunisty jsou významní čeští umělci,“ vypočítávala Hoření.

Všechny tyto antikomunistické aktivity jsou podle KSČM „hloupé a měly znevážit činnost“ jejich strany.

Zastavte agresi Izraele
„Já se ptám z toho místa, kde jsou hlasy těchto umělců a jejich aktivity, když umírají lidé na Blízkém východě?“ zeptala se řečnicky Monika Hoření.

„Ve zpravodajství jsme se dozvěděli, že už je víc než 300 obětí v Libanonu. Kde jsou jejich vystoupení, koncerty bez nároku na honorář s výzvou, například, zastavte agresi Izraele? Izrael opakovaně porušuje a nedodržuje rezoluce rady bezpečnosti. Kde je politická podpora ze strany Jaromíra Štětiny a Martina Mejstříka?“

„Komunisté vždy podporovali arabské teroristy a jak se zdá, z této praxe dosud nevyšli,“ reagoval na prohlášení komunistů senátor Martin Mejstřík.

„KSČM ani po sedmnácti letech života v demokracii nedokáže rozlišit agresi od obrany. Připomněl bych našim komunistům rezoluci Evropského parlamentu z roku 2005, v níž vyzývá všechny národní státy, aby