Korespondence senátora Štětiny s Josefem Mašínem

Dopis senátora Jaromíra Štětiny Josefu Mašínovi, 18.3.2008

 

 

Vážený pane Mašíne,

 

Vaše podpora novely zákona, v němž bude explicitně uvedena trestnost propagace nacismu a komunismu je neobyčejně důležitá a věřím, že sehraje významnou roli při přijímání novely. Moc za ni děkuji. Telefonem jsem poděkoval dnes i paní Mašínové a panu Paumerovi. Prosím Vás o tlumočení poděkování i Vašemu panu bratru Ctiradovi. Velice oceňuji vystoupení pana premiéra Topolánka v USA a  fakt, že se konečně některý z vysoce postavených politiků odhodlal ocenit 3.odboj. Postoj pana Topolánka by mohl být zlomovým okamžikem pro zahájení skutečné dekomunizace v České republice a docela bych mu přál, aby to byl on, kdo se do historie zapíše tak významným krokem.

 

S přátelskou úctou

 

Jaromír Štetina

 

 

 

Dopis Josefa Mašína  Senátu Parlamentu ČR, 17. 3. 2008

 

 

Vazeny pan

Premysl Sobotka,

predseda Senatu Parlamentu Ceske republiky

 

Vazene senatorky a senatori

Senatu Parlamentu Ceske republiky

 

 

Vec: Navrh novelizace Trestniho zákona ��“ zakaz propagace nacismu a komunismu

 

Vazeny pane predsedo,

Vazene senatorky a vazeni senatori Parlamentu Ceske republiky.

 

Pred Vami lezi navrh novely Trestniho zákona obsahujici tez navrh na tresty za propagaci a sireni komunismu a nacismu.

 

Tento navrh, stane-li se zakonem, bude prvnim spravnym krokem k naprave neblaheho dedictvi pozustaleho po rozhodnuti politiku Sametove revoluce po listopadu 1989, nevyuctovat se zlocineckou komunistickou stranou, jejiz pretrvavajici existence v dnesni Ceske republice je urazkou vsech objeti komunismu a demokraticky smyslejicich obcanu.

 

Obcane voli sve poslance a senatory. Parlament je obrazem naroda. Je tomu tak i v Ceske republice. Volby a hlasovani samotne však jeste neznamenaji demokracii. Mohou byt pouze jeji casti.

 

Post-komunisticka Ceska republika musi dokazat svym evropskym sousedum, celemu demokratickemu svetu a take sama sobe, ze je hodna byt casti demokraticke lidske spolecnosti zrovna tak, jako to udelala Nemecka Spolkova Republika pri svém zalozeni.

 

NSDAP (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei) byla odstranena z politickeho a z verejneho zivota teto zeme. Byla puvodcem a symbolem obrovského zla, a proto nema a nebude mit misto v lidske spolecnosti. Jeji existence a propagace jejich symbolu a nazoru se staly trestne. NSDAP, zrovna tak jako komunisticka strana byly a jsou zlocinecke organizace, pri cemz komuniste ve svetovem meritku byli ti horsi.

 

Ceska republika by nemela nadale byt srovnavana s Ruskem, kde hlavou statu je byvaly komunista a dokonce i clen KGB, nebo s Hamas na Strednim Vychode. V obou pripadech je dnesni situace tez vysledkem voleb.

 

Hlasujte pro obnovu naroda, odstraneni Komunisticke strany, proti kontinuite komunistickych zakonu a struktur. Budoucnost zeme a vznik skutecne demokracie v Ceske republice, zalozene na demokratickych idealech a principech, je ve Vasich rukou.

 

Prejeme Vam uspech ve Vasi praci,

 

Ctirad Masin

Josef Masin

Milan Paumer

Zdena Masinova