Jaromír Štětina je podle bookmakerů favoritem senátních voleb na Praze 10

Praha 10. října (ČTK) – Favoritem na vítěze letošních komunálních voleb je podle bookmakerů ČSSD, totéž předvídají i průzkumy voličských preferencí. Sociální demokraté by podle sázkových kurzů měli vyhrát volby v Brně a v Ostravě, v Praze by na svá prvenství měla navázat ODS, ale TOP 09 jí dýchá na záda. Blíže k primátorství v hlavním městě má podle společnosti <a href=“http://www.ifortuna.cz/cz/sazeni/index.html?sportId=50″>Fortuna</a> lídr TOP 09 a bývalý šéf centrální banky Zdeněk Tůma.

 V senátních volbách bookmakeři Fortuny předpokládají znovuzvolení předsedy horní komory Přemysla Sobotky (ODS) s kurzem 1,02 na Liberecku nebo úspěch místopředsedy ČSSD Zdeňka Škromacha na Hodonínsku, na jehož vítězství je kurz 1,15. Nižší kurz než 1,5 mají také Jiří Stříteský (ODS) na Pardubicku, Jaroslav Palas (ČSSD) na Bruntálsku aJaromír Štětina (za TOP 09) v Praze 10.

Vyrovnané jsou podle sázkových kurzů šance Josefa Zieleniece (za VV) a Milana Pešáka (ODS) v Praze 11, Tomáše Jirsy (ODS) a Vladimíra Špidly (ČSSD) na Českokrumlovsku a Petra Bratského (ODS) a Bedřicha Moldana (za TOP 09) v Praze 6. V souboji sportovců na Blanensku má navrch fotbalista Karel Jarůšek (ODS) s kurzem 1,65 nad cyklistou Jozefem Regecem (ČSSD), který má kurz na vítězství 2,03.

Podobný poměr kurzů nabízí Fortuna i na to, že spíše nebude znovu zvolen senátorem exministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS). Ještě méně pravděpodobnější je to podle bookmakerů u ostravské senátorky Liany Janáčkové (za hnutí Nezávislí). Podobně Fortuna nevěří ani ve zvolení bývalé místopředsedkyně sněmovny Lucie Talmanové (ODS) senátorkou za Kutnohorsko.

V případě komunálních voleb je podle kurzů nejjistějším vítězem ČSSD v Ostravě (1,02), v Brně má kurz 1,45. Na výhru ODS v Praze je kurz 1,8, na výhru TOP 09 pak 1,9. Naprosto stejné vyhlídky mají tyto strany v Praze 10 se shodným kurzem 2,2. V případě kandidátů na primátora Fortuna nabízí sázky jen na hlavu pražského magistrátu. Tůma má kurz 1,5, Bohuslav Svoboda (za ODS) kurz 2,35, Jiří Dienstbier ml. (ČSSD) a Markéta Reedová (VV) pak rovných 40.

Z ostatních velkých sázkových kanceláří nabízí na svých webech sázky na podzimní volby jen Chance, a to pouze na účast. Ve shodě s Fortunou tipuje, že hlasovat přijde spíše méně než polovina voličů.

mhm mkv