Jablonecká senátorka Paukrtová bojuje za zrušení komunistů

Jablonec nad Nisou, Praha – Jablonecká senátorka Soňa Paukrtová spolu s několika málo dalšími delegáty předala včera dopoledne Petici o zrušení komunismu předsedovi Poslanecké sněmovny Lubomíru Zaorálkovi. Pod petici se podepsalo prvních padesát tisíc signatářů. Petice je adresovaná poslancům a senátorům. „Předali jsme ji v deset hodin v pracovně předsedy vlády,“ řekla senátorka Soňa Paukrtová. „Možná někoho překvapí, proč se vystupuje proti komunismu až nyní, ale jedním z důvodů byla i džentlmenská dohoda ze začátku devadesátých let, kdy komunistická strana dostala šanci se transformovat a změnit svoji ideologii. To se ale nestalo, této šance nevyužila.“
Mezi delegáty, kteří petici předali, byl například i známý režisér Ladislav Smoljak, sochař David Černý či senátoři Soňa Paukrtová nebo Jaromír Štětina.
Petici obdržel minulý týden i předseda Senátu Přemysl Sobotka. „Rádi bychom se při této příležitosti poradili s panem předsedou Zaorálkem o návrhu zákona o zákazu propagace komunismu a nacismu, který nedávno schválil Senát,“ řekl senátor Jaromír Štětina. To, že petici předala i senátorka Soňa Paukrtová, není žádná náhoda. Je totiž předsedkyní Klubu otevřené demokracie. Soňa Paukrtová si svého zvolení senátorkou cenila o to víc, že ji šokovala kampaň, se kterou proti ní přišla v té době ODS. Když neúspěšní kandidáti do Senátu po prvním kole podpořili Paukrtovou, objevily se v ulicích plakáty s textem: Soňa Paukrtová přijímá podporu KSČM.
Paukrtová tehdy řekla: „Svoji výhru beru i jako zadostiučinění za takovou kampaň, moje rodina byla dokonce za komunismu pronásledována,“ řekla tehdy Paukrtová.