Senátní imunitní výbor se dnes opět věnoval případu vicepremiéra, senátora a předsedy KDU-ČSL Jiřího Čunka, žádné usnesení ale nepřijímal. Senátor Jaromír Štětina chtěl, aby členové výboru mimo jiné vyjádřili znepokojení nad délkou a způsobem práce orgánů činných v trestním řízení při šetření Čunkovy kauzy.
Senátoři se ale zřejmě v souvislosti s vicepremiérovým případem sejdou nejméně ještě jednou. Součástí trestního spisu se totiž podle Štětiny stal i seznam lidí, kteří navštívili horní komoru v den, kdy rozhodovala o vydání Čunka k trestnímu stíhání pro podezření z korupce.
„Policie si nechala prolustrovat všechny návštěvy. Považuju to za zcela neuvěřitelné a bezprecendentní vměšování policie do záležitostí Senátu. Co je komu po tom, který senátor měl jakou návštěvu,“ uvedl Štětina. Chce proto, aby výbor znovu jednal o pochybeních orgánů činných v trestním řízení.
Členové výboru už před půldruhým měsícem vytkli policii, že jim v žádostech o vydání členů horní komory nedává všechny informace. Podnětem jim byl postup v případě Čunka. Policie senátorům neposkytla informaci o tom, kdy bylo zahájeno vyšetřování předsedy KDU-ČSL a na čí podnět, ačkoli na to byla dotázána. Policisté senátorům zamlčeli to, že případ začali vyšetřovat na popud advokáta a exministra spravedlnosti Jiřího Nováka, který zastupoval Čunkovu bývalou sekretářku Marcelu Urbanovou, hlavní svědkyni v celé kauze.
Senátoři také upozorňovali na podivná fakta, která případ provázejí, naposledy na e-maily, které si prý posílali vyšetřovatel Milan Šošovička s hlavní svědkyní a bývalou Čunkovou asistentkou Marcelou Urbanovou ze soukromých adres. Šošovička podle serveru Aktuálně.cz konzultoval se svědkyní některé otázky pro oficiální výslech.