Imunitní výbor dnes rozhodl pozvat Veseckou

Senátoři z imunitního výboru se dnes rozhodli, že pozvou na své mimořádné zasedání nejvyšší státní zástupkyni Renatu Veseckou, aby jim objasnila postup svého úřadu při vyšetřování případu senátora a vicepremiéra Jiřího Čunka.

Nejvyšší státní zastupitelství kvůli procesním chybám odvolalo žalobce, ze stejného důvodu byl vyměněn i policejní vyšetřovatel.
„Mně osobně jde o to, aby měl pan Čunek nestranné vyšetřování, což dosud neměl. Já nepodporuju pana Čunka, já podporuju jeho právo na nestranné vyšetřování případu,“ uvedl pro ČT 1 senátor Štětina.
Senátoři se s Veseckou sejdou tento čtvrtek, poté přijmou usnesení s výzvou či stanoviskem. Vesecká má senátory informovat také o důvodech, proč policie po Senátu požadovala seznam návštěvníků horní komory v den, kdy senátoři zbavovali Čunka imunity. Seznam i se jmény lidí, kteří s případem neměli nic společného, se stal součástí vyšetřovacího spisu. „Policie ze zákona může požadovat po státní instituci jakékoliv údaje, ale samozřejmě ty údaje se mají vztahovat k vyšetřované věci. My se domníváme, že se k té vyšetřované věci nevztahovaly,“ uvedl Jiří Pospíšil, předseda imunitního výboru. Členové výboru označili za chybu to, že policie dostala ze Senátu seznamy návštěvníků
„včetně údajů, které neměly být vydány“, uvedl Pospíšil. Pracovník Kanceláře Senátu zaslal policii jména všech lidí včetně osobních údajů, ať už 7. února v horní komoře navštívili kohokoli.  Do budoucna by se díky přijatým opatřením podobná situace neměla opakovat.