Hučín: Chci kandidovat do Senátu

Přerov – Proslulý antikomunista Vladimír Hučín včera oznámil, že hodlá kandidovat do Senátu. Nikoli však v Přerově, kde bydlí, ale na sousedním Prostějovsku. Do podzimních voleb půjde jako nezávislý na kandidátce Konzervativní strany. „Uvědomuji si, že jde o region, kde má levice silnou pozici. Ale myslím si, že přicházím s něčím jiným,“ říká Hučín.
Proč kandidujete do Senátu?
Rozhodl jsem se až poté, co jsem byl zbaven veškerých absurdních obvinění. Nechtěl bych se skrývat za nějakou imunitu. Druhým důvodem je to, že jsem se zabýval bezpečnostní problematikou a zjistil jsem, že i senátoři, kteří mě pozvali na některá jednání s vedením BIS, se dostali do stavu, kdy si nevěděli rady a cítili se podvedeni. Proto senátor Štětina vyslovil názor, že bych měl kandidovat. Proč na Prostějovsku?
Prostějovský obvod zasahuje i na Přerovsko, kde bydlím. Na Přerovsku je navíc senátorkou Jitka Seitlová, která je víceméně na mé straně. Máte nějaké hlavní volební heslo?
Právo nejen pro sebe, ale i pro vás. Denně jsem totiž bombardován lidmi, kteří vedou nejrůznější, především občanskoprávní spory, ale nemám sílu všem pomoci. Sám jsem na vlastní kůži poznal nebezpečí státního aparátu ČSSD.
Čím se nyní živíte?
Jsem vedený na úřadu práce jako nezaměstnaný, ale když mohu, nevyhýbám se žádné práci. Nedovedu si však představit, že bych se dnes vracel do BIS pod Paroubkem a podobnými lidmi.
Jak odhadujete své šance?
Těžko budu přesvědčovat skalní komunisty, ale mohu ukázat, že Hučín, zavilý antikomunista, který běhá s nožem v zubech, může hovořit i o věcech denního života a pomoci i těm, kteří se dostali do potíží.