Hučín bude kandidovat do Senátu

Olomouc – Bývalý důstojník Bezpečnostní informační služby Vladimír Hučín se rozhodl kandidovat do Senátu. O senátní křeslo se bude ucházet ve volebním obvodu Prostějov. Ke snaze o vstup do politiky ho přiměla aktuální politická situace. Informuje o tom server iDNES.cz.

„Doufal jsem, že se po volbách situace zlepší, ale vzhledem k tomu patu už není možné další roky nečinně přihlížet té nečisté hře s námi občany,“ řekl serveru Hučín. „Za stavu, kdy zůstává řízení státu v rukou nebezpečných intrikánů, není naděje, že se cokoli změní k lepšímu,“ doplnil s tím, že chce zároveň lidem vrátit podporu, kterou mu dali během jeho soudních pří.

Na myšlenku vstoupit do politiky ho prý přivedl senátor Jaromír Štětina. Někdejší disident bude kandidovat jako nezávislý na kandidátce Konzervativní strany v obvodě č. 62 – Prostějov. „Pocházím sice z Přerova, ale tam se letos doplňovací volby do Senátu nekonají, a i kdyby ano, nerad bych šel proti senátorce Jitce Seitlové, kterou podporuji a která zřejmě bude kandidovat znovu,“ vysvětlil serveru Hučín.

Do boje o křeslo v Senátu vstupuje Hučín podle svých slov se stejnými idejemi, které prosazuje už 30 let. „Jde mi především o to, zlepšit bezpečnostní situaci a právní stav v České republice.“

Vladimír Hučín se dostal do povědomí veřejnosti několikaletým soudním procesem o očištění od trestů, které dostal před rokem 1989 za protikomunistický odboj. V tříletém soudním procesu čelil rovněž obžalobě ze šesti trestných činů. Podle obžaloby Hučín v 90. letech, kdy pracoval v BIS, podněcoval levicový extremismus, aby mohl na jeho hrozbu upozornit. Hučín ale celou dobu tvrdil, že se stal nepohodlným především proto, že poukazoval na prorůstání vlivu komunistů do vysoké státní sféry. Olomoucký odvolací krajský soud jej obžaloby nakonec definitivně zprostil.