Hroší farma

Sloupek

Nejsem si jistý, zda bombastickým PPP, čili pěti premiérským prioritám Topolánkovým, všichni dobře rozumíme. Pod dojmem nového pokračování čunkiády by se daly chápat i takto.
Zdravé veřejné finance – to znamená svěřit ministerstvo pro místní rozvoj do rukou člověku podezřelému z okrádání státu na sociálních dávkách a nezdaněných příjmech.
Moderní a efektivní stát – čili stát, v jehož vládě pánové Topolánek a Bursík dávají takovému člověku výslovně „zelenou“. Bezpečný občan v bezpečném státě – to znamená, že občan Č. si bezpečně uloží tři a půl miliónu ve třech bankách i pomocí účtu tchyně v naprostém bezpečí před finančním úřadem. Odstranění různých bariér ve společnosti – čili zbourat bariéru mezi milionářem a sociálně slabým, aby oba mohli pobírat sociální dávky.
Podpora vědy a vzdělanosti – mít vicepremiérem člověka, o němž jeho advokát prohlásil, že by raději neměl na veřejnosti mluvit.
Za takové priority nelze než panu premiérovi poděkovat. Škoda že ho nenapadla ještě jedna – že nebude ve vládě trpět nemravné ministry. Úroveň demokracie v Česku a v západním světě pochopíme na příkladu. Britský ministr práce a sociálních věcí David Blanket musel bleskem opustit funkci, když prasklo, že jeho úřad urychlil žádost o vízum pro chůvu jeho milenky. Prkotina, řekl by asi Jiří Čunek. A právem.
Jen co za pomoci spřízněných úředníků státu ustál mnohaměsíční skandál se svými financemi, vypukl nový, který by v každé slušné zemi přestěhoval takového politika ze salónů do „kontejneru“ zapomnění. Jenže to by musel být členem slušné vlády vytvořené slušnými politickými stranami. Místo toho tu však máme hroší farmu. Pokoutního milionáře alias konzumenta sociálních dávek nikdo z vlády neodsoudil, naopak mu dávají v politice zelenou. A strana křesťanů, jež neváhala přes noc smést Kalouska kvůli nápadu spojit se s ČSSD, se chová, jako by se Bůh zrovna díval jinam. Takhle tlustou kůži snad nemají ani politici v zakavkazských despociích. A poslanci ODS s lidovci to včera ve Sněmovně posvětili svým vetem vůči návrhu tuto kauzu provětrat.
Jiří Čunek nehodlá odejít, nehodlá nic vysvětlit, jen vzkazuje, že bylo podáno trestní oznámení na Českou televizi. Víc ovšem jejím reportérům vyjít vstříc nemohl. Proč to dělá, místo aby se pakoval? Je rozumu mdlého, nebo už má opět vyjednáno, že vyšetřování skončí u žalobce salichovsko-coufalovského ražení? Možná má taky důvod věřit, že spřízněný senátor Štětina rozjede novou kampaň proti „honu na Čunka“.
A pokud pátráte, jak se před lety podařilo Jiřímu Čunkovi dostat se k sociálním dávkám, když není Cikán, mám vysvětlení. Díky tajemným miliónům se někde na jihu pořádně opálil, poté ve Vsetíně na náměstí rozdělal oheň a udělal binec.

Foto popis|