Hodně silná slova na adresu Zemana. Přišla od Šafra a Štětiny

parlamentnilisty.cz
26. ledna 2016, autor: mp.

Zatímco kupříkladu poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) označil Zemanovo vtipkování na adresu premiéra Bohuslava Sobotky za pouhý šprým a podle senátora Jana Veleby (SPO) není Sobotka chlap, protože jinak by vtip přešel, novinář Pavel Šafr volá po sesazení prezidenta a europoslanec Jaromír Štětina byl ještě mnohem tvrdší. Podle svých slov se za Zemana stydí jako za lháře a za alkoholika.

Prezident Miloš Zeman při své návštěvě Jihomoravského kraje ukázal, že je připraven znovu a znovu provokovat. Při jedné z debat s občany totiž poznamenal, že k výměně takového politika, jakým je premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), vedou toliko dvě cesty. Buď ta demokratická zahrnující účast ve volbách, nebo násilná. Na premiéra lze jít i se samopalem v ruce.

Prezident dal ovšem také jasně najevo, že preferuje demokratickou cestu, na což ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz poukázal např. poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD). Senátor Jan Veleba (SPO) doplnil, že by se k tomu měl premiér postavit jako chlap a přehlédnout to jako žert. Místo toho se předseda vlády důrazně ohradil a oznámil, že Miloš Zeman takto vlastně děsí jeho děti.

Šéfredaktor Svobodného fóra Pavel Šafr se postavil na stranu předsedy vlády a poznamenal, že je konečně načase Miloše Zemana sesadit z postu hlavy státu, ovšemže zákonnou cestou. „Tahle nová Zemanova kauza je chucpe. Na jeho výzvu k fyzické likvidaci premiéra je jedinou adekvátní odpovědí ústavní žaloba a sesazení z funkce prezidenta,“ poznamenal na sociální síti Facebook.

Europoslanec Jaromír Štětina (TOP 09) na stejném místě zašel ještě dál. „Kudy v EP chodím, tudy se stydím za lháře a alkoholika, který je prezidentem mé země. Zeman je bezpečnostním rizikem pro Českou republiku,“ napsal Štětina.

Pavel Šafr doslova napsal:
Tahle nová Zemanova kauza je chucpe. Na jeho výzvu k fyzické likvidaci premiéra je jedinou adekvátní odpovědí ústavní žaloba a sesazení z funkce prezidenta.

Jaromír Štětina doslova napsal:
Kudy v EP chodím, tudy se stydím za lháře a alkoholika, který je prezidentem mě země. Zeman je bezpečnostním rizikem pro Českou republiku.