Havel povzbudí mladé žurnalisty

Havlíčkův Brod – Bývalý český prezident, spisovatel Václav Havel, bude nejvýznamnějším hostem letošní letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského v Havlíčkově Brodě.
Vedle něho budou mladým začínajícím novinářům pomáhat i další významné osobnosti ze světa médií. Letní žurnalistická škola začne v pondělí 20. srpna. Během týdne čeká na mladé novináře od patnácti do třiadvaceti let nejen teoretická příprava, ale také práce v terénu. Během stáží v jednotlivých médiích na Vysočině si osvojí základy praxe při zpracování novinářských materiálů. „Výsledky novinářského dorostu mohou ohodnotit i čtenáři, posluchači a diváci,“ uvedl jeden z organizátorů školy Milan Pilař.
Teoretické znalosti začínajícím novinářům předají opravdové špičky ve svém oboru. Nejvýznamnější osobností bude bezesporu exprezident Václav Havel. „Do Havlíčkova Brodu přijede v pátek 25. srpna v podvečer. Chápeme to jako ocenění naší celoroční práce,“ pochvaluje si Pilař.
Ale i další hosté jistě upoutají pozornost. Účast přislíbil například ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík, zpravodaj BBC a dopisovatel Süddeutsche Zeitung Petr Brod, moderátor České televize Václav Moravec a jeho kolegové z veřejnoprávního média Zdeněk Šámal a Milan Fridrich nebo senátor a novinář Jaromír Štětina.